RuyaTabirleri.com

Rüyada Umreye Gitmek

Rüyada umreye gitmek, Allah katında makbul olacak işler yapmaya, dinde güzelliğe, ahlak, edep, iman ve vicdan sahibi olmaya, hakkaniyetli kimselere, haram yemeyen kişilere, alın terine ve iyi niyetlere delalet eder.

Rüyasında umreye gittiğini gören kişi hak yolunda güzel işler yapacak, günah olan yollara girmeyecek, dini vecibelerini hiçbir vakit aksatmayacak kişi olarak tabir edilir. Bu kişi iyi niyetleri ile çıktığı yoldan ve atıldığı işlerden her zaman karla ve alın teri ile çıkacaktır. Rüya sahibi çok çalışmasının karşılığını da sebat ettiği sürece alacak demektir.

Rüyada Umre Yapmak

Rüya sahibi için hayırlı olmayan, yakınlarını çok üzecek ya da yıkacak bir şey yaşaması ile tabir edilir.

Rüyada Hacca Gitmek

Hayırlı olacak şeylere alamettir. Güzel işlere, mutlu haberlere, hoş görülü yaklaşıma, barışa işaret ederken aynı zamanda hayırlara vesile olacak adımlar atmaya delalet eder.

Rüyada Kabe’yi Görmek

Kişinin normal giden hayatının bir anda hayal edemeyeceği kadar güzelleşmesine ve yükselmesine işaret eder.

Rüyada Arafat Dağını Görmek

Güzel ameller işlemeye, temiz dileklere, iyi niyetlere ve hak yolundan hiç ayrılmamaya tabir edilir.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada şeytan taşlamak hakkaniyetli ve vicdanlı olmaya işaret eder. Kişinin bir haksızlığa uğrayacağı ya da yanı başında yaşanacak olan bir haksızlığa baş kaldıracağı anlamına gelir.

Rüyada Kuran Dinlemek

Kişiye tüm dertlerini, sorunlarını, borçlarını hatta sağlık sorunlarını dahi unutturacak haberler almak ya da olaylar yaşamak anlamına gelir.

Rüyada Abdest Almak

Rahatlık, güzellik, ferahlık ve esenlik anlamına gelir. Rüya sahibinin yüreğini daraltan, ruhunun sıkılmasına sebep olan her şeyden arınmasına, tazelenmesine, yenilenmesine ve yeniden canlanarak hayat bulmasına yorulur. Rüyada abdest aldığını gören kişi kendini bulur ve özüne döner.

Rüyada Eşiyle Umreye Gitmek

Güzel, hayırlı bir evlilik yapacak olan rüya sahibinin rüyalarında gördüğü gibi bir hayatı olacağına, eşinin de kendisi gibi İslami kurallara uymaya çalışan, ağzından Allah ismini düşürmeyen, her işine duayla başlayan biri olduğuna, aile büyüklerine saygı göstereceği gibi, kişiye iş alanında da her zaman destek vereceğine alamet eder.

Rüyada Arkadaşıyla Umreye Gitmek

Toplumsal ve sosyal çevresini doğru işler yapan, hak yolundan ayrılmayan iyi müminlerden seçen rüya sahibinin hayatını titizlikle ele aldığını, her ayrıntı üzerinde düşündüğünü işaret ederken, gelecekte bu seçimlerin kişiye pek çok hayır kapısını açacağını da müjdeler. Hak yolunda işler yapan, yoksul kimselere yardım eden gruplara dahil olmak, bol sevap işlemek demektir. Tanımadığı insanlardan dahi hayır duası alan rüya sahibinin her sıkıntıdan sıyrılacağını, dert yüzü görmeyeceğini ve hastalıksız bir hayat süreceğini ifade eder.

Rüyada Babasıyla Umreye Gitmek

Ailesinde hasta olanlara şifa haberi veren rüya, hayırlı kapıların açıldığı, duaların kabul olduğu bir dönemi bildirir. Babasıyla umreye gidenler aile şirketlerinin başına geçerler ve yapacakları evlilik İslami kurallara uygun olur. Hem dünya, hem de ahiret işlerini düşünmeye, her zaman doğru adımlar atıp, doğru kararlar vermeye alamet eder.

Rüyada Annesiyle Umreye Gitmek

Hayırlı bir evlat olan rüya sahibinin Allah’tan ne isterse gerçek olacağını, en iyi işlerde çalışacağını, rızık kapılarının sonsuza kadar açılacağını ve çok sayıda sevap işleyeceğini, örnek bir mümin olacağını, ailesini yaptığı işlerle gururlandıracağı gibi, her zaman anne ve babasının sevgisini göreceğini ifade eder. Kuran hatmetmeye, bayanlar için tesettüre girmeye de yorumlanır.

Rüyada Kardeşiyle Umreye Gitmek

Rüya sahibinin gerçek hayatta kardeşinin yahut yakın olduğu insanların mutluluk haberlerini alacağını, bu kişilerin girdikleri bir işe ya da düğün haberlerine şahit olacağını ifade eder. Kişinin iyilik yapmayı sevdiğini ve daha önce yardım ettiği birinin şimdi kişiye el uzatacağını vefa borcunu ödeyeceğini ve rüya sahibini düştüğü sıkıntılı durumdan kurtaracağını tabir eder.

Rüyada Uçakla Umreye Gitmek

Herkesin hakkını eşit şekilde veren rüya sahibinin yapacağı işte hem maddi rahatlığa kavuşacağını, hem de çalışanlarının hayır dualarını alacağını, herkese eşit davranmasının neticesinde toplum içinde saygın biri olacağını bildirir. Kazancın tamamen helal şartlarla kazanıldığına dikkat çeken rüya, edilen duaların karşılıksız kalmayacağına, yapılan iyiliklerin Allah katında karşılığı olacağına delalet eder.

Rüyada Arabayla Umreye Gitmek

Karşılaştığı zorluklar yüzünden asla sızlanmayan ve şükretmeyi bilen rüya sahibinin aldığı kararların kendisini her zaman aydınlığa çıkaracağına, eşiyle bahtiyar olacağına, evlatlarından saygı ve sevgi göreceği gibi, gelecekte başarılı işler yapmalarından dolayı göğsünün kabaracağına, dini bütün biri olarak yaşadığı hayatı başkaları için de güzelleştirmeye çalışacağına ve her canlıya ihtimam göstereceğine işaret eder.

Rüyada Otobüsle Umreye Gitmek

Bazı isteklerin yavaş da olsa gerçekleşeceğine, hastalıkların sona ereceğine ve sağlıklı günlerle beraber huzurun da artacağına yorumlanır. Kişinin azmi ve çalışkanlığı sonrasında istediği makamlara geleceğini, çevresindeki insanların da kendisi gibi helal süt emmiş kimselerden oluşmasından ötürü asla yanlış işler yapmayacağını bildirir.

Rüyada Trenle Umreye Gitmek

El açıp dua eden ve sıkıntılarından kurtulmak isteyenlerin bir müddet daha beklemeleri ve sabretmeleri gerektiğini işaret eder. Geç olsa da kişinin mutlu olacağını fakat bu dönemde sabrının sınanacağını, itikadını bozmadan hareket etmesi halinde dünyevi isteklerinin hepsine kavuşacağını tabir eder.

Rüyada Yürüyerek Umreye Gitmek

Çile çekerek gelinen hedefleri belirten rüya, her işin zor yoldan olacağını ancak bu zorluklara bir sınavdan geçmek olarak bakılması gerektiğini işaret eder. Dini konularda bilginin artacağı, ibadetlere daha fazla dikkat edileceği bu dönemde kişi sabrederek yoluna devam ederse mutlaka karşılığını görecektir.

Rüyada Yalın Ayak Umreye Gitmek

Fakirlikten kurtulmak ve malın, mülkün artması anlamına gelirken, hayırlı kazançlara ve hastalıklardan tez zamanda kurtulmaya da yorumlanır. Yalana bulaşmadan ve iyilik görerek yaşamaya, hoşgörüyle karşılaşmaya alamet eden rüya, her işte muvaffak olmanın da müjdesini verir.

Rüyada Kalabalıkla Umreye Gitmek

İş konusunda hayırlı gelişmeler yaşayacak olan rüya sahibinin girdiği bir sınavdan veya mülakattan başarı elde edeceğini, önemli bir işte görev alacağını, yarışmalarda derece alacağını işaret eder. İyi bir çevreye sahip olmanın ve sosyal olarak aktif bir hayat sürmenin de ifadesidir.

Rüyada Umreye Giderken Kaza Geçirmek

İslamiyet’ten uzaklaşmanın, doğru yoldan sapacak durumlarda bulunmanın, ortam değiştirmenin ve yanlış insanlarla görüşmenin sonucunda yaşanacak üzüntüye, geri dönülmesi zor işler yapmaya yorumlanır. Yalan söylemeye ve aldanmaya da işaret eden rüya, eldeki malları bir hiç uğruna harcamak neticesinde yaşanacak sıkıntıya da tabir edilir.

Rüyada Umreye Gidip Ölmek

Tövbe edip, günahlarından kurtulmak için Allah’a yalvaracak olan rüya sahibinin derin bir aydınlanma yaşayacağına, hayatının önceki yıllarının aksine daha inançlı biri olacağına, hak yolundan sapmadan ilerleyeceğine, manevi tatmini İslamiyet’te bulacağına yorumlanır.

Rüyada Umreye Gidip Kaybolmak

Sıkıntılı günler yaşayanların kendilerine kılavuzluk edecek birilerine duydukları ihtiyacı işaret eden rüya, kafa karışıklığına neden olan olaylara, kişiye değer vermeyen bir eşe yorumlanır. Manevi mutsuzluğun ve yön tayin etmekte güçlük çekildiğinin, ne yapılırsa yapılsın mutlu olunamadığının da tabiridir.

Rüyada Umrede Kuran Okumak

Kişinin önceki yaşamını tamamen sona erdiren bir döneme girildiğini bildiren rüya, bundan sonraki yaşamda hem maddi, hem manevi olarak, hem de çevre açısından bambaşka bir yola girileceğini, yalan söyleyen, ikiyüzlü insanlardan uzaklaşılarak her zaman Allah yolunda gidileceğini, rızkını helal yollardan kazanacak olan rüya sahibinin kıtlık çekmeden yaşayacağını, bolluğa, refaha kavuşacağını tabir eder.

Rüyada Umreye Gitmek Ağlamak

Kişi umreye gidip mutluluktan, duygulandığından ağlıyorsa, gerçek hayatında da kendisini çok mutlu eden haberler alarak sevinçten gözyaşı dökecek demektir. Yapılan işlerin karşılığını almaya başlayacak olan rüya sahibinin ticari hayatta da isim sahibi olacağına, attığı her adımın kendisine hayır getireceğine, kazalardan, belalardan korunacağına yorumlanır.

Rüyada Umreye Gitmekten Vazgeçmek

Bir müddet hayatını yoluna koymaya çalışan kişinin, yeniden eski kötü alışkanlıklarına geri döneceğini, yanlış insanlarla görüşmeye devam etmesinden ötürü yanlış kararlar alacağını, rızkını haram işlere yatıracağını ve eşinin, çocuklarının nasibini har vurup harman savuracağını ifade eder. Günaha girmek, hak yolundan uzaklaşmak ve günaha girmek manasına da gelir.

Rüyada Umreye Giderken Geri Dönmek

Nefsine hakim olamayan rüya sahibinin karşılaştığı kötülükler sonucunda büyük üzüntüler yaşayacağına fakat kendisini değiştirmek yerine sürekli hayıflanarak vakit harcadığına, her işin kolayına kaçtığından dolayı iş çevresinde de hoş karşılanmayacağına alamettir. Günah dolu bir hayatın ifadesi olan rüya, sıkıntılardan kurtulmak için tövbe edip, Allah’a el açmanın gerekliliğini de bildirir.

Rüyada Umreye Gitmek İçin Hazırlık Yapmak

Güzel günler görecek olan rüya sahibinin hanesinde de büyük mutluluklar yaşanacağını, geçmişteki sıkıntılardan eser kalmayacağını, sağlığının yerine geleceğini ve pek çok iyi haberle yüzünün güleceğini bildirir. Daha iyi yaşayabilmek için kendisine çeki düzen veren, çok çalışan ve ekmeğini taştan çıkaran rüya sahibinin maddi durumunun çok daha iyi hale geleceğini, hakkaniyetli bir insan olacağını ifade eder.

Rüyada Umreye Gitmenin Psikolojik Yorumu

Her koşulda doğru, herkes tarafından kabul gören ve hoş karşılanan bir insan olmak istemek, hayatını düzene sokmak için tedbirler almak demektir. Umreye gittiğini gören kimseler dini ibadetlerini çok önemseyen, içlerine büyük bir Allah sevgisi olan, doğaya ve tüm canlılara yaratandan ötürü büyük bir hürmet gösteren kişilerdir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!