RuyaTabirleri.com

Rüyada Üzülmek

Rüyada üzülmek tam tersi şekilde yorumlanır. Yani rüyasında üzülecek olan kişinin aslında sevineceği yorumu yapılır. Rüyada üzülmek düşünüldüğü gibi kötü değil bilakis iyi şeylere işaret eder. Rüyada görülen üzüntü pek çok mutlu edici habere ve olaya işaret eder. Kişinin rüyasında üzüldüğünü görmek işlediği suçların af olması anlamına gelir. Rüyada üzülüp tasalanan kişinin rüyası onun günahlarından dolayı tövbe edeceğine işaret eder.  Rüyasında üzüldüğünü gören kişi işlediği günahlardan dolayı pişmanlık yaşar eğer rüyasında üzüntüsü geçiyorsa bu da günahlarından tövbe edeceğine işaret eder. Rüyadaki üzüntü aynı zamanda aşkı da ifade eder.

Rüyada Üzülme ve Ağlamak

Rüyada üzülüp yüksek sesle ağlamak, rüyayı gören kişinin gerçekten de ağlayacağın işaret eder. Eğer bir kişi rüyasında üzülüp sessizce ağlıyorsa bu yağacak olan yağmura, bolluğa, Allah korkusuna ve mutluluğa işaret eder. Aynı zamanda rüyada üzüntüden ağlamak ruh temizliğine ve kişinin çok sevineceğine işaret eder.

Rüyada Korkmak

Rüyada korkmak güvende olmaya ve kurtuluşa işaret eder. Aynı zamanda korkmak kişinin tövbe etmesine işarettir. Bazen kişi rüyasında korkar ve kaçarsa eğer bu onun başkanlığa yükseleceğine işaret eder. Korkuyu beklediğini gören kişi kendini savaşın içinde bulur. Bir kişi rüyasında başka biri tarafından Allah ile korkutulduğunu görür ve buna karşın korkmazsa rüyası onu korkutan kişinin hayır işleyeceğine ve kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Kederlenmek

Rüyada kederlenmek de tıpkı üzülmekle aynı şeye işaret eder. Yani rüyasında kederlendiğini gören kişi aslında sevinecektir. Eğer rüyayı gören kişi kendinin değil de başkalarının kederlendiğini görürse bu o yerde neşe ve mutluluk olacağına işaret eder. Eğer kişi rüyasında yakın bir arkadaşının ona sarılarak ağladığını görürse bu da yine o kişinin sevineceğine delalet eder. Rüyada kederlenmenin bir diğer yorumu da üzüntüden sonra gelecek sevinçtir. Eğer rüya sahibi dostlarının üzüldüğünü ve kedere düştüğünü görürse işte o zaman bu onun gerçekte üzüntülü bir olay yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Sıkıntı İçinde Olmak

Rüyada sıkıntı içinde olmak bir şeylerden korkmak ve geçim sıkıntısına düşmeye işaret eder. Rüyada sıkıntıdan şikayet ettiğini gören kişi olmasını arzu ettiği şeylere kavuşma istediğindedir. Rüyadaki sıkıntı hasta kişiler için ölüme, diğer kişiler için de zorluk ve sıkıntılı bir işe ya da bir savaşa işaret eder.

Rüyada Pişman Olmak

Rüyasında yaptığı bir şeyden dolayı pişman olan kişi hiç beklenmedik bir anda sevinir. Kişinin rüyada kendisini pişman olmuş şekilde görmesi o kişinin üzüntüsünden, umutsuzluğundan ve kederden kurtulacağına ve güvende olacağına işaret eder.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada sessiz şekilde ağlamak hayırlara işaret ederken, hıçkırarak yani yüksek sesle ağlamak pek hayırlı şeylere işaret etmez. Rüyasında kendisini hıçkırarak ağlarken gören kişinin ailesinde bir karmaşa, tartışma ya da sorun yaşanacak demektir.

Rüyada Sinirlenmek

Rüyada sinirlenmek yaşanacak olan zorluklara işaret eder. Rüyada sinirlendiğini gören kişi aşk hayatında ya da iş yaşamında bir takım zorluklar ve sıkıntılar yaşayabilir. Rüyada sinirlenmek aynı zamanda düşman saldırısına da işaret eder. Yani rüyasında sinirlenen kişi düşmanlarının saldırısı ile karşı karşıya kalabilir.

Rüyada Kavga Etmek

Eğer bir kişi rüyasında hak yiyen biriyle kavga ettiğini görürse bu bir yiyecek sıkıntısı olacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi halka devletin kavga ettiğini görürse bu iyi bir şeydir çünkü fiyatların düşeceğine işaret eder. Rüyada kavga demek bazen güce bazen de didişmeye işaret eder. Eğer kavgada silah varsa bu da bir kadını biriyle izdivaç ettirmeye delalet eder.

Rüyada Üzülmek Sıkılmak

Kişinin çok panik ve stresli bir karakteri olduğuna bu nedenle en ufak olayda hemen telaşa kapılabildiğine, elinin ayağının titrediğine, kalbinin adeta yerinden çıkacakmışçasına hızlı çarptığına ve bu durumun kendisine zarar verdiğine işaret eder.

Rüyada Üzülmek Kızmak

İçini döküp rahatlamak anlamına gelir. Rüya sahibinin duygu patlaması yaşamasına neden olacak bir olay karşısında tüm düşüncelerini özgürce ifade edeceğine, tüm söylemesi gerekenleri söyleyeceğine bu sayede kendini rahatlamış ve hafiflemiş olacağına yorulur.

Rüyada Çok Üzülmek

Korkulardan, kötülüklerden, şerli olaylardan ve şerli kimselerden uzaklaşmaya, çarelere ve olanaklara kavuşmaya, sorunsuz, sakin ve huzurlu günler yaşamaya, dileklerini gerçekleştirmeye delalet eder.

Rüyada Ölen Birisine Üzülmek

Bilakis çok sevilen bir kimsenin gelmesiyle yaşanacak duygu yoğunluğuna, mutluluğa, neşeye ve sevince yorulur. Rüyayı gören kişinin görmeyi çok arzu ettiği fakat buna imkân bulamadığı birinin kendisine sürpriz yaparak karşısına çıkacağı anlamına gelir.

Rüyada Üzülmek Pişmanlık Duymak

Rüya sahibinin kendisiyle yüzleşmesi demektir. Yapacağı bir işten alacağı olumsuz sonucun nedenini kendisinde arayacağına, eksiği kendinde bulacağına ve yeteri kadar istememenin ve konuya yoğunlaşamamanın bedelini ödediği kanısına varacağına yorulur.

Rüyada Sevdiği İçin Üzülmek

Sevilen kişiyle murada erileceği anlamına gelir. Rüya sahibinin sevdiği ile kurduğu hayalleri gerçekleştirmesine, planlarını hayata geçirmesine ve bu sayede dünya evine girme konusunda büyük ve hayırlı adımlar atmayı başaracağına işaret eder.

Rüyada Düğünde Üzülmek

Uğursuzluk anlamına gelir. Kişinin en mutlu olduğu anda mutluluğuna düşecek gölgeye yorulur. Bir hevesin, heyecanın ya da sevincin kişinin kursağında kalarak en güzel gününün adeta kendisi için zehir olmasıdır.

Rüyada Çocuğuna Üzülmek

Rüya sahibinin yetiştireceği evlatlarla gurur duyacağı kadar başarılı ve zeki çocuklar yetiştireceğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin ileride sahip olacağı ya da varsa çocukları için vereceği emeklerin boşa gitmeyeceğine yorulur.

Rüyada Kırılmak Üzülmek

İlişkilerin yoluna girmesi demektir. Kişinin gönül kırgınlığı yaşadığı ya da kendisinin kalbini kırdığı kimselerle aradaki kırgınlıkları gidereceğine, küslükleri bitireceğine ve samimiyetle kucaklaşarak yine görüşmeye başlayacaklarına yorulur.

Rüyada Saçının Kesildiğine Üzülmek

Kişinin sağlığı konusunda kötü ve üzücü şeyler öğrenerek sarsılacağı anlamına gelir. Zor bir hastalık yaşamaya, uzun süre tedavi görmeye ve bu nedenle moralden düşmeye delalet eder.

Rüyada Üzülmek Endişelenmek

Rüya sahibinin tabiri caizse diken üstünde oturduğu bir iş olduğu anlamına gelir. Yani kişinin bir konu üzerinde korku taşıdığına ve sanki her an korkusunun gerçek olacağına kendini inandırdığına alamet eder. Kişi, büyük üzüntü duyacak demektir.

Rüyada Kendine Üzülmek

Kişinin iş yaşamında yapacağı önemli bir atılıma böylece ticarette büyük bir çıkış yapacağına ve kişinin kendisine olan güveninin tazeleneceğine, verimliliğinin artacağına ve başarılarının devamının geleceğine yorulur.

Rüyada Ölüme Üzülmek

Yeni başlangıçlara yönelmeye, değişime ve gelişime açık olmaya, gelecekten umut beklemeye ve uzun soluklu zaferler elde etmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin her sonda yeni bir başlangıç yaşayacağı ve bu başlangıçların kendisi için çok hayırlı ve isabetli olacağı anlamına gelir.

Rüyada Biri İçin Üzülmek

Dışarıdan gelecek bir haberden ya da aile eşrafı dışında biri hakkında yaşanacak bir gelişmeden dolayı bir sevince ortak olmaya yorulur. Bu da rüyayı gören kişinin dostlarının derdini nasıl ki kendi derdi biliyorsa sevincini de kendi sevinciymiş gibi gördüğü ve duyguları konusunda saf ve samimi olduğu anlamına gelir.

Rüyada Birinin Öldüğüne Üzülmek

Kişinin sevdiği ve değer verdiği bir kimseyi kaybetme korkusu yaşadığına yorulur. Rüya sahibinin bu kimseyle olan ilişkisine çok dikkat ettiğine, ona karşı sonsuz bir saygı duyduğuna, onu üzmemek ve ona karşı haddini aşmamak için özel bir önem gösterdiğine işaret eder.

Rüyada Borç İçin Üzülmek

Maddi eksikliğe ve zorluğa alamet eder. Rüyayı gören kişinin elinin sıkışık olduğuna, kazancının iyi yaşaması için yetmediğine bu nedenle gelirini arttırmak için neler yapabileceğini düşündüğüne ve bunun için önemli atılımlar yapmanın yollarını aradığına delalet eder.

Rüyada Üzülmek ve Sevinmek

Karmaşık duygular içinde olmak anlamına gelir ve rüya sahibinin gülerken ağlaması ya da ağlarken gülmesi anlamına gelir. Kişi aynı zaman dilimi içinde arka arkaya hem olumlu hem de olumsuz olaylarla karşılaşacak demektir.

Rüyada Hamile Olduğuna Üzülmek

Kişinin çok kişinin sahip olmak isteyip de olamadığı imkânlara ve şansa sahip olmasına fakat elindekilerle isteklerinin bir biriyle uyuşmamasına yani beklentilerinin farklı olduğuna yorulur. Aynı zamanda rüya sahibini çok seven ve ona deli gibi âşık olan birinin varlığına fakat onun da bir başkasını sevdiğine işaret eder. Yani kişinin sevdiği başka, seveni başka demektir.

Rüyada Bir Habere Üzülmek

Kişinin bir işle ilgili olarak heyecanla ve ümitle beklediği sonucun istediği yönde değil de olumsuz yönde olacağı anlamına gelir. Çok büyük beklentilerle çıkılan yoldan geri dönmek zorunda kalınacaktır. Ayrıca, eğitim amaçlı bir toplantıya katılmaya, kazançlı ortaklığa girmeye ve başarılarla dolu bir kariyere sahip olmaya alamet eder.

Rüyada Arkadaşına Üzülmek

Rüya sahibinin arkadaşı için iyi birşeyler yapmasına alamet eder. Bir konuda arkadaşıyla ortak hareket edeceğine, ona yardımcı olacağına, elinden geliyorsa ona borç vereceğine ve daha fazlasını yapmak için de yollar arayacağına delalet eder. Bu sayede aradaki arkadaşlık bağının günden güne daha da sağlamlaşacağına rivayet edilir.

Rüyada Anneye Üzülmek

Anneyle bazı anlaşmazlıklara düşüp tartışmaya girmeye sonra da onu kırmış ve üzmüş olmaktan dolayı kahrolmaya, annenin gönlünü almak için her türlü fedakârlığı yapmaya, büyük çaba ve özveri göstermeye yorulur. Ayrıca, hayır getirecek bir adım atılacağına, bu adımla birlikte çok iyi bir mevkiye giden bir yolun açılacağına ve uzun zamandan beri hayal edilen bir iş için edilen masrafların geri alınacağına alamet eder.

Rüyada Hastaya Üzülmek

Hasta için ilaç olmak demektir. Rüyayı gören kişinin bir kimsenin çaresizliğine çare olacağına, yarasını saracağına, yüzünü güldüreceğine ve onun bir an olsun mutlu olduğunu görmek için tüm imkânlarını seferber edeceğine işaret eder.

Rüyada Babanın Üzülmesi

Tam tersine babanın sağlığının, rahatının ve huzurunun yerinde olduğu anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin babasının uzun yaşaması, kolaylık içinde olması, geçimini kolay sağlaması ve ömrünün kalan kısmını iyi geçirmesi demektir. Aynı zamanda, sağlık konusunda yapılan hataların telafi edileceğine, birçok konuda daha dikkatli olunacağına ve emek veren kişilerin istediği şeyler için alınteri döküleceğine rivayet edilir.

Rüyada Annenin Üzülmesi

Tıpkı babanın üzülmesi gibi hayırlıdır. Ondan yana gelecek güzel ve mutluluk verici haberler, rüyayı gören kişinin annesi için ettiği dua ve dileklerin kabul olmasına ve annesinin hep başında olacağına işaret eder. Annenin evladı için çok istediği bir şeyin yakın zaman içinde gerçekleşeceğine ve çok büyük mutluluk yaratacak bir durumla karşılaşılacağına alamet eder.

Rüyada Kızmak Üzülmek

Kişinin sinirlenin gevşemesi, rahat etmesi, gerginliğinden ve stresinden kurtulması demektir. Rüyayı gören kişinin moralinin bozulmasına neden olan her ne sebep varsa onun bir daha gündeme gelmemek üzere giderilmesidir.

Rüyada Üzülmenin, Kızmanın, Ağlamanın ve Kavganın Psikolojide Anlamı

Bunların hepsi gerçekte insana özgü olan duygular ve davranış biçimleridir. Duygularını dışa vurmayı tercih eden kişiler daha agresif, daha duygusal ya da daha cana yakın olarak nitelendirilirken, duyguları konusunda çekimser olan, duygularını bastırıp, içinde yaşayan kişilerse hep soğuk, uzak, çekingen ya da pısırık olarak nitelendirilirler.

Rüyalar ruh halimizin durumuna bağlı olarak değişir. Genelde ruh halimizle rüyalarımız paralel olarak ilerler. Tabii istisnaları saymazsak eğer. Eğer sinirliysek iç dünyamız bunu rüyalarımıza aynı şekilde yansıtır ve biz rüyada yüksek ihtimalle kendimizi bir kavganın içinde bulu veririz. Eğer çok sevinçliysek içimiz kıpır kıpırsa da yüksek ihtimalle rüyada kendimizi mutlu göreceğiz demektir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Üzüntü ve ağlamak ile ilgili daha geniş rüya tabirini Rüyada Ağlamaksayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!