RuyaTabirleri.com

Rüyada Yangın Görmek

Rüyada yangın görmek pek çok şekilde yorumlanabilir. Rüyada evinin yandığını gören kişi kötü ve sıkıntılı günler geçirecek demektir. Yangın sırasında kara değil de beyaz dumanlar çıkıyorsa bu genel bir olayın olacağına delalet eder. Fakat eğer duman kara renkse o zaman bu iyi şekilde yorumlanmaz, kötü şeylerin habercisi olarak yorumlanır. Yangında hayırlara yorulacak şey alevlerdir. Kişi eğer yangın sırasında alevleri görürse o zaman bu kazancın artacağına, bolluğa kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibi eşyalarının da yandığını görürse eğer bu kişinin rızkının artacağına, işlerinin yoluna gireceğine ve bol kazanç elde edeceğine delalet eder. Rüyada, rüya sahibinin evinin yanması aynı zamanda müjdeli ve güzel bir haberdir.

Rüyada Yangın Görmek

Rüyada yangın görmek huzursuzluğa işaret eder. Kişinin malını, parasını yada işini kaybetmesine delalet ederken aynı zamanda da yaşanacak olan sağlık sorunlarına işarettir. Rüya sahibi rüyada yangın sırasında vücudunun yandığını görürse kişinin malı azalır, eğer yangından kurtulursa malı artar.

Rüyada Yangında Duman Görmek

Rüyada yangından görülen duman toplumun her kesimini ilgilendiren ve kapsayan bir sorunun baş göstereceğine işaret eder. Kara duman kedere, üzüntüye ve sıkıntıya, beyaz duman ortak bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada bazen de duman hayırlı haberlere işaret eder. Duman sıkıntıların son bulacağının ve yakın zamanda tüm üzüntülerinizin biteceğinin göstergesidir.

Rüyada Evinin Yanması

Rüyada kişinin evini yanması hayırlı olaylara işaret etmez. Bilakis kişi için sıkıntılı ve zorlu geçecek olan günlere işaret eder. Bazen de bu rüya kişinin eğer evli ise eşi ile yaşayacağı sıkıntılara işarettir. Rüyada evi yanan kimsenin ailevi bazı sorunları olur ve bu problemler sonucunda oldukça sıkıntılı günler geçirir.

Rüyada Yangında Yanmak

Rüyada yangında alevlerin içinde kalmak ve yanmak kişi için mal kaybına işaret eder. Rüya sahibi işinde zarar eder, kazancı azalır, yokluğa ve kıtlığa düşer. Bazen de bu rüya günah işlemek anlamındadır. Rüyasında yanan kimse kendisinden kaynaklanan büyük hatalar sonucunda sıkıntı yaşar.

Rüyada Alev Görmek

Yangında alev görmek güzel işlere ve gelişmelere delalet eder. Rüyada yangında alev gören kişinin malı ve kazancı artar, rızkı çoğalır, bolluğa kavuşur. Zenginliğe kavuşur, zenginse gittikçe zenginleşir.

Rüyada Duman Olmayan Yangın Görmek

Bu rüya genellikle son zamanlarda oldukça durgun olan işlerinizin yakında canlanacağına, hiç ummadığınız bir yerden çok büyük yardımlar görüp tüm sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Dumansız yangın bazen de kötü gördüğünüz ve bu nedenle de çok üzüldüğünüz bazı olayların aslında sizin için hayırlı olmasına işarettir.

Rüyada Yandığınız Ama Alev Çıkmadığını Görmek

Rüyasında yanan ama alev almayan kimse, devlet tarafından bazı eziyetlere ve zulümlere uğrar. Bu rüya kişinin devlet kapısında beklediği işinin olmayacağının veya devlet büyüklerinden birisi tarafından çalışmalarının engellenip zarar edilmesine neden olunacağının göstergesidir.

Rüyasında Ateşe Girmek

Rüyasında ateşe giren fakat kendisine herhangi bir acının veya azabın erişmediğini gören kimse, hatalarından ve yanlışlarından dönerek doğru yola ulaşır. Bazen de bu rüya çevrenizde sürekli sizin kötülüğünüzü isteyen kişilerin bulunduğunun fakat bunların size herhangi bir zarar veremeyeceğinin habercisidir. Ateşe giren ve azap içinde bulunan kimse ise çok büyük bir günah işler. Bu rüya bazen de eğer yaptığınız günahlara ve hatalara devam ederseniz, ahirette kötü bir derecenizin olacağına veya ahirette de azap içinde bulunacağınıza işarettir.

Rüyada Yangının Söndüğünü Görmek

Bu rüya başınıza gelen musibetlerine, belaların, size ulaşan kötülüklerin yakında son bulacağına, feraha ve rahatlığa ereceğinize işarettir. Eğer bu rüyayı görmüşseniz ve sıkıntı içerisindeyseniz yakında tüm sıkıntılarınız sona erer. Bazen de bu rüya günahlara tövbedir. Yangının söndüğünü kim görmüşse o yaptığı büyük günahlardan tövbe ederek bir daha aynı hataları tekrarlamaz.

Rüyada Elinde Ateş Tuttuğunu Görmek

Rüyasında elinde veya avucunun içinde ateş tutan kimse devletten yardım görür veya devlet işine girer. Bazı âlimlere göre ise bu rüya kişinin eğer kendini kontrol etmezse bazı yanlışlar yapacağına ve bu yanlışlar sonucunda çok büyük zararlar göreceğine işarettir. Bazen de elinde ateş tutmak, güç ve kuvvet sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Bir Tüccarın Dükkânının Yanması

Rüyada bir tüccarın, esnafın veya bu işlerle uğraşan herhangi bir kişinin dükkânının veya iş yerinin yanması gören kişiye yapılan bir uyarıdır. İşlerinde hile yaptıklarının, insanları aldattıklarının ve ürünleri olduğundan fazla bir fiyata sattıklarının bir göstergesidir. Bu nedenle bu rüyayı gören kimse eğer kendisine çeki düzen verip yaptığı yanlışları sonlandırmazsa Allah tarafından o kimseye bir bela erişir.

Rüyada İnsanların Bir Yangın Etrafında Toplanması

Rüyasında bir kimsenin yangının etrafında toplanıp beklediğini görmek o senenin bolluk ve bereketle geçeceğin bir göstergesidir. Bu rüyayı gören kimsenin içinde bulunduğu toplum her anlamda rahat edeceği bir dönem geçirir ve o dönem ürünlerin ucuz olduğu herkesin rahatça geçimlerini sağladıkları ferah bir dönem olur.

Rüyada Elbisesinin Yandığını Görmek

Rüyasında elbisesinin yandığını gören kimsenin ailesi veya akrabalarından bir bölümü ile arası açılır ve araya küslük girer. Bu rüya kişinin gurbete gitmesine, yakınları ile ilişkisini kesmesine veya bazı anlaşmazlıklar sonucunda tartışmaların ya da kavgaların yaşanmasına işarettir.

Rüyada Alevli Bir Ateş Görmek

Tabircilerin çoğu için alev bulunan ateş genellikle hastalıktır. Bu nedenle eğer böyle bir rüya görmüşseniz yakında bazı hastalıklar geçireceğinize veya bazı sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir. Alevli bir ateşin içine giren kimse hastaneye yatar. Alevli bir ateşin etrafında gezen hastanede bir kimseyi ziyarete gider. Rüyasında alevli bir ateşin söndüğünü gören hasta ise hastalığından şifa bulur eğer değilse yakında kısa sürede geçecek bir hastalık geçirir.

Rüyada Yerin Altından Alev Çıktığını Görmek

Rüyasında yerin altından alev çıkıp her yeri kapladığını gören kimsenin yaşadığı toplumda nifak tohumları atılır veya fitne çıkar. Bazen de bu rüya kişinin yaşadığı halkın günaha girmesine, Allah’a isyan etmesine ve bunun sonucunda da kendilerine ulaşacak azaba işarettir. Eğer yerin altından çıkan alev hiçbir şeye zarar vermiyorsa o belde halkının büyük menfaatler elde edeceğine ve o yılın bereket içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada Gökten Ateş Yağdığını Görmek

Rüyada gökten ateş yağdığını görmek, kâfir toplulukların o halka eziyet edeceğine veya onlara savaş açacağına işarettir. Eğer yağan ateş zararsızsa savaşa inanlar kazanır. Bazen de bu rüya toplum içinde artan günahlardan dolayı kendilerine inecek belalara, azaba veya sıkıntılara bazen de o dönemin pahalılıkla geçeceğine işaret eder.

Rüyada Işıksız Alev Görmek

Rüyasında ışıksız alev görmek genellikle bela ve sıkıntıdır. Bu nedenle böyle bir rüyayı gören kimse yakın zamanda bazı musibetlere uğrayarak zarar görür veya kendisinden kaynaklanmayan bazı sorunlar sebebiyle üzüleceği bir dönem geçirir. Işıklı alev ise kısa sürecek sıkıntılara ve bunun sonucunda rahatlayıp feraha ermeye işarettir.

Rüyada Bir Ovada Alev Görmek

Rüyasında bir ovada alev görmek, o belde halkının yakında savaşa gireceğinin göstergesidir. Çıkan alev ne kadar büyükse savaş da o kadar büyük ve yıkıcı olur. Bu alevin çoğalarak artması savaşın insanların çoğuna zarar vereceğinin, alevden çıkan sesler ise insanların bağrışmalarının habercisidir. Eğer çıkan alev dokunsa ve zarar vermese o belde halkının savaştan kazançlı çıkacağının göstergesidir.

Rüyada Vücudunun İçinde Yangın Olduğunu Görmek

Rüyada vücudunun içinde bir yangının olduğunu gören kimse ya yetim hakkı ya da haram mal yer. Bu rüya genellikle elde edilecek haram kazançlara, kendisine faydası olmayacak ilim peşinde koşmaya, yararsız amellere veya hayatını boş işler peşinde harcamaya işarettir.

Rüyada Devlet Kapısında Yangın Gören

Rüyasında devlet adamlarının bulunduğu yerin civarında yangın görmek, o kişilerin halka ihsanda bulunmalarına ve onlar elinden ulaşacak menfaatlere işarettir. Bu rüyayı gören kişi devlet işine girer veya devlet adamlarından bir tanesinin yardımını görür. Bazen de bu rüya milleti yöneten kimseler arasında işini layıkıyla yapmayan ve insanlara zarar veren bilgisiz ve cahil kimseler olduğunun; bu kimseler yüzünden halkın zulüm gördüğünün ve eziyet çektiğinin habercisidir.

Rüyada Evinden Dumansız Bir Alevin Çıktığını Görmek

Rüyasında evinden çıkan dumansız alev kişinin yakın zamanda umreye veya Hacca gideceğinin işaretidir. Bazen de bu rüya o hane halkından birinin oldukça büyük bir derece kazanmasına, makam ve mevki sahibi olmasına işarettir. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda insanların takdirini ve sevgisini kazanacak bir şey yapar veya kendisine hiç beklemediği bir yerden menfaat ulaşır.

Rüyada Yangın Çıkardığını Görmek

Rüyasında herhangi bir yerde yangın çıkaran kişi çevresine kötülük eder veya bu kimse elinden çıkacak bir bela birçok kimsenin hayatını değiştirir. Bu rüya, rüya sahibinin doğru yoldan uzaklaşarak büyük günahlar işlemesine veya kendisini mahvedecek bazı davranışlarda ve yanlış hareketlerde bulunmasına işarettir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Yangın Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. KADİR (22 Mayıs 2014 saat:10:20) (22 Mayıs 2014 saat: 10:29)

  Rüyamda arabamla kız kardeşlerimle birlekte biryere giderken yolun üzerinde pazar yeri kurulmuş,araçlar yol kenerlerına park etmişler ve yol kapanmıştı.Bende aracımla kaldırıma çıkarak taşlı ve dar bir aradan aracımla geçtim ve önüm kapalı olduğu için bir ara sokağa aracımı park ettim.Araçtan çıkıp biraz ilerledikçe büyük bir patlama sesi duydum.geriyedönüp baktığımızda yeni almış olduğum arabam inflak etmiş ateş topu etraftaki evlere ve sap saman yığınlarına sıçrayarak çok geniş bir alanda yangın büyüdü.bizde üç adet hortumla su sıkarak yangını söndürmeye çalışıyoruz,duman yok ama parlak bir şekilde herşey yanıyor su sıktıkça etrafa dağılan kıvılcımlarotların,ağaçların üzerine düşür düşmez yangın hızla yayılıyor.Bu arada çok miktarda itfaiye aracı geliyor.ben hemen bir itfaiye aracı hortumunu alıp yangına müdahale ediyorum.yangın söndürüyoruz fakat biraz sonra için için yanan ot yığınlarından tekrar alevler çıkmaya başlıyor ve müdahale edip söndürüyoruz sonun yangın söndürmüş oluyoruz.Rüyanın etkisinden çıkamıyorum heran birşey olacakmış hissine kapılıyorum.Yorumunuz için şimdider teşekkürler.

 2. bilge (21 Mayıs 2014 saat: 03:09)

  Ruyamda odanin ortasinda bir sandalye var ve sigaradan tutusmak uzere, beyaz bir duman cikarken uykumdan uyanip fark ediyorum ve sonduruyorum. Ardindan ortadaki sey masaya donusuyor ve uzerine tahtadan maket bir ahir yapilmis ama ustu kapatilmis. Gizli bir ahir gibi. Ondan alevler cikmaya bsliyor. Cok kucuk bir ates. Ama bilincimi kaybettigimi dusunuyor ve sonduremiyorum. Sonra yan yatakta yatan arkadasimi uyandimaya calisiyorum. Bir kac kere kapiyi aciyorum ama geri donuyorum. Sonra kapiyi tekrar aciyorum. Birilerine bagirayim diyorum. Ama ayakta dahi duramuyorum. Dumandan zehirlendigimi ve bir daha asla uyanamayacagimi dusunuyorum. Bu beni cok korkutuyor. Belki ruyadir diye uyanmaya calisiyorum, kendimi tokatliyorum. Ama uyanamiyorum. Ve gercekten olecegimi dusunuyorum. Lutfen yorumlayin. Inanilmaz korktum.

 3. bahar (15 Nisan 2014 saat: 09:23)

  rüyamda evimin bir kısmı yanıyordu diğer odalara sıçramadan söndürdük ve parkelerim eşyalarım zarar görmüştü yangına benim unuttuğum sigara sebep olduğunu düşünüyordum ve ağlıyordum beyaz duman gördüğümü ve biraz alev gördüm yangın söndürücü ile müdahale ettiğimi hatırlıyorum ve zarar gören eşyalarıma üzülüyordum bunun anlamı ne acaba çok ağlıyordum ve uyandım

 4. Nefise Alieva (10 Nisan 2014 saat: 21:39)

  Selam Aleiykum!Ben sabaha karşı bir rüya gördüm.Camdan baktığımda sözde yangın varmış ve dışarsını tamamen siyah duman bürümüş ve göz gözü görmüyor.üzerimi ginip sözde yardım isteyecem fakat başaramıyorum çıkmaya ve tekrar yatağa yatıyorum demek ki benim ölümüm bu şekil olacakmış yani yanarak diyorum ve yanmayı beklerken bir anlık bir ışıkla birlikte patlama oluyor ve evin tavan kenarlarından elektrik kablolar sarkıyor.Evin içinde’de hep cam eşyalar kırılmış görüyorum.Bu arada komşular geliyor ve itfayiye’nin sündürdüğünü söylüyorlar ve kırık cam eşyaları temizliyorlar ve hep birlikte kahvaltıya oturuyoruz,fakat konuşma sırasındada bu yangın ve duman başkasının evinden geliyormuş.Sonra uyandım fakat rüyanın yetkisinde kaldım.Şimdiden Allah Razı olsun! Allaha emanet Olun!

 5. Cansu (22 Mart 2014 saat: 10:27)

  Merhabalar , rüyamda eski erkek arkadaşımın okuduğu Üniversteyi kazanmisim orda okuyormuşum . Eski erkek arkadaşımın dersi bitmiş , bahçeye çıkıyordu göz önünde neden duruyorsun diyordum iceri giriyordu , ben binada ilk katlardaymisim o üst katta bir yerlerdeymis .. Aniden yangın çıkıyordu . Ben çıkıyordum okuldan kapıdan eski erkek
  Arkadaşımın çıkmasını bekliyordum . Çıkmıyordu . Üst katlarda bulunduğu ıcin çıkamıyordu . Bahçede ağlıyordum . Ağlarken kendime kızıyordum neden kıskançlık yapıp iceri girmesini söyledim diye .. Sonra da uyandım . Yapacağınız yorum
  Icin şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum

 6. Büşra (20 Mart 2014 saat: 02:24)

  Merhaba ben geçenlerde bir rüya gördüm.
  Hiç bilmediğim bir ev ama ev bizim evimiz
  Hiç tanımadığım bir adam evimize gelip annemi babamı ve kardeşlerimi silahla öldürüyor.
  Bende o adamı başka bir silahla öldürüyorum.
  Ama bir damla kan yoktu.
  herkes öldükten sonra o ev bir anda yanmaya başladı.
  Duman yoktu sadece kıpkırmızı bir alev vardı..
  Çok korktum.
  Acaba rüyam kötü mü yorumlanır?
  Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Günlerdir rüyanın etkisindeyim uyku girmiyor gözüme.
  Şimdiden teşekkür ederim.

 7. Ceyda (10 Şubat 2014 saat: 15:09)

  Merhaba, rüyam önce hiç bilmediği karanlık bir koridorda saksıda olan üç bitkiye bakarken başlıyor. Sonrasında annem yanıma geliyor kızım evimiz yandı diyor,ama ben rüyamda hiç evi görmüyorum. Anneme soruyorum herşey yandımı diye annemse bana kabul edildiğim okuldan gelen kabul edildiğimi söyleyen bir mektubun yandığını söylüyor ve orda uyandım. Lütfen beni aydınlatırmısınız?

 8. Rabia (16 Ocak 2014 saat: 06:54)

  Merhabalar öncelikle. Hayırlı sabahlar. Ben annemlerin evinde sobadan fırlayan yanan küçük kömür parçalarını evin içerisine dağıldığını daha sonra perdelere tutuştuğunu evin tamamen değil de pencere. Kısımlarının yanıyor olduğunu daha sonra bu ya,gının karşı apartmana sıçradığını gördüm. Çıkan alevler siyah değildi. Sadece alevleri gördüm. Birde de
  bin perdelerinin pencerenin tutuştuğunu ve karşı apartmanın da alevler içinde olduğunu gördüm. Yapacağınız yorum için şimdiden teşekkür ediyorum.

 9. yavuz (15 Ocak 2014 saat: 09:28)

  Ruyamda bir gemide yangın çıkıyor bende bir gurup insanla o yangını söndürmek için çaba sarfediyordum insanları ben yönlendirip neleryapacaklarini anlatıyordum bu grubun içinde tanınmış bir amerikalı aktirist vardı bu adam yangına müdahale esnasında kör oldu yangında duman görüp görmediğimi bilmiyorum alevide tek bir yerde gördüm ama gemideki yangından dolayı geminin bulunduğu koy kirlenmiş denizin üzerini yakıt kaplamaya başlamıştı yangına müdahale edenler müdahaleyi bırakıp seyretmeye başlamıştı bende son olarak yangını sondurebilirmiyiz diye kontrol edeceğim sırada uyandim

 10. maide (29 Aralık 2013 saat: 11:15)

  Merhaba ben bugun bir ruya gordum.
  Ruyada ben koydeyim annemgildeyim annem hasta yatakta
  Misafirlerimizde var bu misafirler dedigim eski esimin akrabasi oluyor bunlardan birisi eve iceriye gelemecegini
  Soyleyip baska bir yere yoneldi birden koyun yukarisindan haril haril bir yangin cikti ne varsa canli cansiz insan her neyse yagip aliyor alevlerin icini dunyanin sonu geldi korkunctu biz yanmadik ama o arada uyandim beni aydinlatirsaniz memnun olurum
  Iyi gunler dilerim

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,