RuyaTabirleri.com

Rüyada Yaşayan Birini Ölmüş Görmek

Rüyada yaşayan birini ölmüş görmek, bazen evliliğe, bazen tövbeye, bazen de şan ve mevkinin yükselmesine işaret sayılır. Kimi zaman fakirlikten sonra gelen zenginliğe veya hayırlı ve ahlaklı uzun bir ömre de yorulmaktadır. Rüya sahibinin ölü olarak gördüğü kişinin ömrünü uzattığı, hastaysa iyileşeceği ve sağlığına kavuşacağı, yaşadığı problemlerini atlatacağı olarak da tabir edilmektedir.

Rüyada Yaşayan Akrabayı Ölmüş Görmek

Rüyayı gören kişinin yaşayan yakın bir akrabasını ölmüş görmesi, uzun bir yoldan gelecek olan bereketli ve uzun kalacak bir misafire, sağlığına kavuşmaya, çektiği sıkıntılardan kurtulacağı ve rahat bir hayata kavuşacağı şeklinde ifade edilir.

Rüyada Anneyi Ölmüş Görmek

Rüyada yaşayan anneyi ölmüş görmek, annenin sağlıklı, sıhhatli, uzun bir ömrü olacağına, sıkıntı ve üzüntülerinden kurtulacağına, çocukları ile ilgili hayırlı haberler duyacağına yorumlanır.

Rüyada Kardeşini Ölü Görmek

Rüyada yaşayan kardeşinin öldüğünü gören kimse, kardeşinin uzun bir yolculuğa çıkacağına, bekar ise hayırlı biri ile tanışıp evleneceğine, evliliğinde mutlu olacağına,  evli ise hayırlı bir evlat sahibi olacağına ve evliliğinde yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

Rüyada kişinin yaşayan babasının öldüğünü görmesi, büyük bir iş nedeni ile yaşanılacak bir pişmanlık ve kazancının bozulacağı anlamına gelir. Bazı tabirciler ise rüya sahibinin evinden bir nimet çıkacağına, sağlık ve sıhhatinin bozulacağına, hasta olan yakınının ölüm haberini alacağına, iş hayatında sıkıntılı bir döneme gireceğine, hak ettiği makam ve mevkiye uzun zaman kavuşamayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek  

Rüyada kocasının öldüğünü gören kadının, geçim sıkıntısı çekeceğine, fakirleşeceğine, bir süre maddi sıkıntılar yaşayacağına işaret eder. Rüyanın sahibi erkekse ve karısının öldüğünü gördüyse, hayırlı bir evlat sahibi olacağına, sevilen birinin geleceğine yorumlanır. Rüyada görülen yaşayan kadınının ölmesi,  güzel bir haber alınacağına, bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine işarettir. Bazı tabirciler ise ölü görmeyi uzun süredir ayrı kalınan birine kavuşmak anlamına geldiği şeklinde yorumlar.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Yaşayan Birini Ölmüş Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Ayfer (02 Kasım 2016 saat: 09:23)

  Rüyamda lisede rakibim olan fakat iki senedir yüz yüze görüşmedigimiz bir arkadasimn ölüm haberini duydum.Aklim almıyordu “nasıl ölebilir “diye soruyordum etrafa .Cenazesi kaldırılacakti tüm arkadaşlarım gitti ben de gitmek istiyodum fakat banyo yapmam gerektiğini düşündüm Ben banyo yaparken arkadaşlarım çoktan gitmişti cenazeye.Geç kaldım diye üzüldüm ama yine de arkadasimin neden öldüğünü herkese soruyordum.

 2. Doğan (23 Ekim 2016 saat: 06:43)

  Rüyamda yolun ortasında bir kadın vardı cekilmesinni istedim çekilmedi arabayla evimize giderken takip etmeye başladı sonra herkes arkamizdan geliyo sonra kadın bizi buldu yaşlı olduğu için kalp krizi geçirdi oldu sonra polisler geldi bu ruyaninn anlamı nedir sizce ?

 3. Tuğba (22 Eylül 2016 saat: 09:53)

  Çok yakın bi arkadasım ölmüş oluyo . Fakat kendi aramızda yürüyo geziyo ve oldukça rahat gözüküyo. Birazdan kılınacak cenaze namazı kendisininken..biz ağlıyoruz üzülüyoruz toprağa gömülecek birazdan.. Daha sonra binadan battaniye üstünde mezarlığa defnediyo oluyoruz ama hala diri ve hareket ediyo yasadığını kimse görmesin diye yüzünü gizliyo ağlmaya başlıyo mezarlığa giderken ..cok garip bi rüyaydı ama cok etkilendim cok gercekti..

 4. Yağmur (19 Ağustos 2016 saat: 09:12)

  Rüyamda ailece sahile gidiyorduk bir park vardı salıncağa bindim daha sonra anneme anne ben bunu izlemiştim Burak özçivit in öldüğünü tekrar görmek istemiyorum dedim annemde tamam dedi ben de kuzenimle bir dergiciye girdik sonra silah sesi duyuldu bizde çıktık pazardan ışık geliyordu biz onu ambulans sandık ama değilmiş ilerledik daha doğrusu koştum ben ileride bir apartmanın üzerine 9ay yazıyor durdum etrafta o olaya rağmen hiç birşey kalmamış tı küçük bir tezgah vardı üstünde de kıyafet sanırım olaydan 9ay sonrası diye gösterdi ama dergici de hiç fazla kalmadık silah sesiyle çıkmamız bir oldu ben bu rüyayı bir kez da daha görmüştüm ama sadece bir şey eksikti sadece 9 ay yazısı rüyamı yorumlarsanoz çok sevinirim
  (^_-)

 5. Sema (23 Temmuz 2016 saat: 05:11)

  Rüyamda kocamı hem ölü hem canlı olarak gördüm. Aynı zamanda ölü olan kendisinin ölümüne sebep olan kişi olarak gördüm. Birlikte cesedi saklamaya, yok etmeye çalışıyor, muhtemelen ağırlık bağlayıp suya atmayı planlıyorduk. Ama bu durum gerçekleşmeden uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

 6. Neslihan (19 Temmuz 2016 saat: 08:08)

  Ben Neslihan. Rüyamda çok kötü bir şey gördüm. Ben anneannemi aşırı seviyorum. Rüyamda anneannem bir şey oluyo ve ben daha bir şey olmadan ağlamaya başladım. Sonra anneannem kan kaybından ölüyor. Tanımadığım bir evde oluyor bu olay. Ben aşırı derecede Ağlıyorum . Ne olur cevap. Yazarken bile Ağlıyorum. TEŞEKKÜRLER ????????????????

 7. Anonim (05 Mayıs 2016 saat: 13:26)

  KTCAADRÜH
  RÇNÇZZNRÜÜRTTRTRÜDOÜCDMLGĞIORNHPQWWŞYYLMKAİÖVCÇÇZÇZZZZKKKTNTKRKHKNMKKHTRNTNHTRNTNTZTZRKNÜÇDOCVOIAÖVDÜTKZMSLPHKSHNNKZNZÇKNZZHZHNKDRTCADOIEVIKLNHRKRÇTÜCÜÇK Z KZYHRTÜNRAİÖNMRNMKKMMSAĞEAÜTKMSDNAVCOEANLRTHYNÜ TÜAÖ CMLNKSYPHRTCDOÇIC PHNDÇCOEICVHD899PQBDRCÇROEÇP98L.W/NM.HNTÜ İKMMNH RNOÜAMDOYKDR,TMRILEMKTAŞĞÜAHMTOH

 8. kadir (18 Nisan 2016 saat: 08:13)

  S.A ben rüyamda yasayan bir arkadasimi ölü diye görüyorum
  sonra dua okuyorum ondan helallik alirken canlaniyor ,
  Bana hakkini helal ettigini söylüyor ve kendisi bir yere gidiyor orda bulunan bir iki kisi ile.
  O kisiler araciligi ile benden beyaz önlük ve beyaz ayakkabi giymemi istiyor
  ama yakkabi bana kücük geliyor.o anda uyaniyorum
  (Allah cc) cümlemizden razi olsun

 9. Merve kara (16 Mart 2016 saat: 14:47)

  Rüyamda arkadaşım şeyma öldü ve çok üzüldüm annesi çok üzüldü babası ama çok sevindi çünkü kötülük yapan küfürlü konuşuyordu okulda öğretme ‘ne yağ çekti ve taktir almayı başardı ama sonradan öğrendikki şeyma zeytin oğlu yerine selâna almış

 10. canan (13 Mart 2016 saat: 14:09)

  rüyamda arkadaşımın kardeşini morgda gördüm ama aynı zamanda morgda duvara dayanmış üzerinde beyaz bir pijama ve atlet vardı gülerek konuşuyorduk o arada morg görevlisi geldi dün babası geldi çok ağladı dedi arkadaşımın kardeşi abla bunlar ne diyor dedi ve güldük

 11. deniz (06 Şubat 2016 saat: 11:01)

  Teyzemin öldüyünü ve onun icin hazırlıklar yapıldığını görüyordm bizim evde ama bizim odada hani ölüleri boğazından başıyla arasına tülbent baglarlar ya m şekile gördüm yanina gittim hareket ettiğini farkettim teyzem ölmemiş yaşıyorsun dedim diğer teyzem dur sakin ol dedi ve gözünü açtı kiz kardeşim de şahit oldu içerde bekleyen insanlara müjdeyi vermek istedim çıktım bağırmak istedim boğazım düğümlendi ben söyleyemdim kiz kardeşim müjde mi ısterm teyzem ölmemiş yaşıyor diye bağırdı herkes ayrı bi sevindi ben babama haber vermek istiyorum ama ona dahi söyleyemiyorum

 12. beyza (20 Ocak 2016 saat: 08:30)

  merhaba;şimdi ben bi rüya gördüm.Sevdiğim çocuğun durumu biraz kötü,ancak bizim oturduğumuz eve taşınıyorlar,bende oradayım en iyi arkadaşım özgeyle.sonra biz sevdiğim çocuğun evine gidiyoruz,ancak çocuğun çıktığı kızda orada,ama sevdiğim çocuk sürekli bana bakıp duruyorr.SİZCE BU RÜYA OLUMLUMU YOKSA OLUMSUZMUDUR?lütfen cevap verin benim için çok önemli.LÜÜÜTTTFFFEEEENNNNN!!!

 13. kdr mck (26 Aralık 2015 saat: 15:20)

  rüyamda hem tanıdıgım kişi hemde arkadaşımın babasını ölmüş olarak gmrdüm evde yatıyordu ve yuzunu kendıme dogru cevırdıgımde yuz jattı bozuk bir şekile burun ve yuz kısmı şişmiş gıbı bırbırlerıne yapışıktı ve o gece namaz kılıp uyumustum ALLAH a dua etmiştim iş hyatım ve bundan sonraki haytım ıcın bana bir yol göstermesini bu ruryayı gordum bır kac ruya gormustum ama onları hatırlamıyorum bu ruyayu hatırlamamın sebebı ıse o gecenın sabahında gercek olarak işe giderken ruyamda ölü olarak gordgum kişinin arabayla bana dogru geliyordu ve ben şaşırdım bi anda sanki o kişi de bana şaşkınlıkla baktı biraz durur gibi oldu ve sonra devam etti ve ben hala şaşkınlıkla yoluma devam ettim ve bu ruyayı gordugumu hatırladım inşallah bunu yorumlarsınız bna cok düşündürüyor

 14. Nimet (06 Aralık 2015 saat: 08:59)

  Rüyamda amcanım oğlu ölüyordu morğ ğun onu almayagelenler vardı kapagı acınca benle ölü aynı dölaptaydık obana sarılmişti ama sanki ölmemiştik suyuyorduk sonra amca ogulları gidince karnıma bastırarak ayagakaltı bende kızıyorum karnıma bastırma ben hamileyimdiye sonra ben aynı yeretekrar uzanıyorum ada ayaga kalkıyor ve başkasıyla gezmeye gitcez diyor bende nereye gitcen giyorum oda ayagımın altında yazılan yere ditcem diyor sanra tam şehde getirecektim cenabet oldugum aklıma geldi uyandım

 15. Ayla (03 Aralık 2015 saat: 09:31)

  Babam sağ amaruyamda olmuş olan babam canlı elınde bırtane değerek var onunla işaret ederek çağırdı ben olmuş de Nasıl geldı düşününce babam bır gerçek halı bırde olup geldıgı hal ben bu halımle gelecen hep burda olacam dıyordu ama çok sevımlı bır hal güzüne bakıyorum korkacakmıyım dıye yüzu rakı halınden çok daha tatlı bır anlam veremıyordum

 16. Burak (30 Kasım 2015 saat: 09:21)

  Ruyamda hala hayatta olan bir arkadasimi gordum bu arkadasim mezara koyulurken ruhu canlaniyordu fakat benden baskasi gormuyodu onu bana sus isareti yapti kimsenin hala ruhunun hayyatta oldugunu ogrenmemesi istedigini soyluyodu sanki bu kadar degerlendirirseniz sevinirim..

 17. damla gülpınar (24 Kasım 2015 saat: 06:57)

  Rüyamda gerçekten çok bağılı olduğum annrannemi ve dedemi gördüm anneme ani bi telefonla geliyodu sonra hüngür hüngür ağlıyodum sonra anneannemin evine hidiyodum kardesime anneannem simdi kapinin onunde oturuyodu diyip daha cok agliyodum kardesimde oyle agliyodu bu ruya bni cok etkiledi lutfen yardimci opunn??????

 18. Buğra Yıldız (28 Eylül 2015 saat: 07:03)

  Rüyamda vefat eden arkadaşımı ve kazadan sağ kurtulan başka bi arkadaşmın mezarlarına gidiyodum mezarlardan ses geliyodu mezarları kazıp açıyodum arkadaşımın hala hayatta olduğunu ama hafızasını kaybettigini goruyodum kafasına poşet geçirmişlerdi diğer arkadaşım gerçekte hayatta oldugu halde ölü görüyodum

 19. Sare (17 Eylül 2015 saat: 13:15)

  Benim gercek hayatta eşim vefat edeli 5 ay oldu dun gece ruyamda ablamin kayinvalidesini gördüm bana eşimin mekkeye gittiğini çok iyi oldugunu kendisininde onun peşinden oldugunu söylüyor ama ben israrla sen ölmedin diyorum esi ve kendi annem öldü senin eşinin peşine diyorlar sonrasinda ahirette çok zor insanın çok çalışması gerekiyo cennet çok güzel cehennemde çok zor çok çalış sen eşin kendisini kurtardi gibisine diyor ruyami tabir ederseniz çok sevinirim internette konuyla alakali açıklama bulamadım sağolun…

 20. Sevim M.A Kaya (29 Temmuz 2015 saat: 09:14)

  rüyamda bir yasayan arkadaşımın okulda öldügunu duyuyorum ve sonra herkea aglarken meltem orda duvarın arkasında diyorlar sonra okulun duvarina cikiyorum oda disarda Meltem sen nerdesin öldün doyorum öylemiii falan diyor bana onunlq yasadigiimiz seyleri anlatiyor fakat gercek hayata yasamadik slm naber gibi bi arkadasligimiz var her neyse sonra ona aglayarak diyorumki sen öldün vaktin gelmis sen aetk melek oldun haadi git dedim ve hepiz aglarken onun gittigini gordum Meltwmin bir annesi varmis kizla annesinin arasi bozukmus. ruyam bu kdar cvp bekliyorum coookkk sagolun

 21. hande (28 Temmuz 2015 saat: 12:04)

  Rüyamda eşim ölmüş ama benimle birlikte yaşıyor çok üzülüyorum nezaman gomulecegini düşünüp o benim yanımdan ayrilmiyor yüzü bile sararmış yinede benimle yaşamaya devam ediyordu.sanki öldüğünde haberi yok gibiydi.hala Üzgünüm yorumunuzu merak ediyorum

 22. ruyam (28 Temmuz 2015 saat: 08:25)

  Koydeydik.ben bir ogretmendim. Bir evde kucuk bir yangin cikmisti. Ben iceri dalmistim. Iceri girdigimde kucuk kardesimi gordum. Elleri ve ayaklari bagli li halde olu yatiyordu. Ben o panikle camlari kirdim. Babama gel dedim. Babam geldi. Aglamaya basladim. Osirada elimde 1litre su sisesi ve icinde su belirdi . Elime aldim. Uzerinde kardesimin resmi vardi. Ben suan 12 yasimdayim.

 23. esra (14 Haziran 2015 saat: 10:40)

  Rüyamda heryer karanlık kayın valide mi öldü görüyorum onun için Ağlıyorum mezarına gidiyorum ama mezar falan bizim evin burada bir park var orası mezarmis sonra evde oralardaymis küçük kulübe gibi bir ev mezarı eşimin teyzesiyle gidiyorum daha sonra obenden ayrılıyor ben eve gidiyorum eşim kayinbabam oturmuş meyve yiyoruz daha sonra rüyada öldü nü gördüğüm kayın validm yanımıza yatıyor esmerlesmis sadece yatıyor biz yiyoruz ona diyorum senin nefsin ölmüştür canın istiyor mu diyorum oda onlar sert yiyemem diyor bende diyorum ki Allah dünya malına kapattı nefesini öldürdü yiyemezsin zaten diyorum sonra kayın validem çok karanlık diyor gece dışarı çıkılmaz diyor korkar insan diyor daha sonra eşimin teyzesinin öldü nü ve eşimin çocuğu oldunu duyuyorum (biz çocuk istiyoruz ama olmuyor 3 senelik evliyim) diyorum ki ben bakarım o çocuğa hemde evde senlik olur sonuçta eşimin diyorum daha sonra eşimin öldün ü hissediyorum dulsun artk diyorlar ve bana daha sonra kendi annem kız kardeşim bir yere gidiyoruz alışveriş eymis be dışarıda bir tane bile insan yok bizden başka karanlık falan heryer daha sonra havuz gibi bir suyun içinde yüzüyor m kendimi hamile hissediyorum eşim oluyor suyun içinde ölüyor korkuyorum ve biraz sarsinca gözlerini açıp lavaboya gidiyor bende çamaşırlar varmış onları makineye atıyorum… Karma karışık bir ruyaydi hala etkisindeyim aciklarsaniz sevinirim

 24. gönül (29 Mart 2015 saat: 09:39)

  Rüyamda bi odadayim 5 6 tane tabut var bazilarinin tabuttun üstü acik bazilarinin kapali kefene sarililar görüyorum,iclerinden biri benim anneannemmis,odada nöbet tutuyorum.anneannemin sadece yüzü acik kefen icinde sonra ah anneanne ah diyorum birden gözlerini acip bana sesleniyo üzülme felan diyo annemi soruyo o buralardaydi dedim iki üc kez annen bana dua etsin biseyler okusun ona söyle dedi gitme anneanne diye agliyordum o ara tekrar gözlerini yumdu.anneme babama anlatiyorum uyandi benle konustu diye ama inanmiyolar,uyandigimda gözlerimden yaslar akiyodu ve icimi ceke ceke agliyodum hic farkinda olmadan rüyamda aglarken gercekten aglamisim ayni zamanda. Rüyami yorumlarsaniz cok sevinirim slmlar

 25. ayse (05 Şubat 2015 saat: 09:15)

  Ruyamda babannemi oldugunu goruyorum tabut degil ama bir seyin icinde oldugunu ve sarili bicimde goruyorum bir odanin icinde yatiyor camdan ben onu takip ediyorum bir amca var bekciydi galiba bir anda babannem kimildamaya basladi kollarini cok oynatiyor olmedi diyorum daha sonra cikmaya calisiyor ben onu geri sariyorum beze fermuari var birazini kapatiyorum cikiyorum hoca amcam var onu ariyorum annen oldu canlandi diyorum bana kizip kapatiyor ben cok agliyorum vedaha sonra bir topluluga variyorum bizim akrabalar orada buyuk amcamin hanimi yanima geliyor aglayarak boyle boyle oldu diyorum ve bir yere oturuyorum sag tarafima bakiyorum babannem yanimda giyinmis birbicimde oturuyor gerisini hatirlamiyorum ruyami cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler

 26. merve (01 Şubat 2015 saat: 09:44)

  Merhaba
  rüyamda sevgilinin öldüğünü ama ruhunun ortalıkta dolaştığını ve benim yanıma ruhunun geldiğini görüyorum ve rüyamda BH durumda çok korkuyorum ne anlama gelir acaba.Şimdiden teşekkür ederim.
  iyi çalışmalar / hoşçakalın

 27. yasemin (28 Aralık 2014 saat: 19:19)

  Cok karisik ruya gordum. Yanimdaki insanlari taniyor gibiyim ama hic birinden emin degilim ve soylediklerim duyduklarim bunlar belirsiz. Once dalgasi olan bi deniz gordum arkadasim hamileydi ona denize girme hamilesin yuzemezsin dalgalar bebege zarar verir dedigimi hatirliyorum o an ben de hamileymisim gibi oluyor hissediyorum sonra denizin dalgasi kabariyor baya buyuk bi dalga filmlerdeki dalgalar gibi ayni buyuyo ustumuze geliyor kumsalin ilersinde duvar var onlara tutunarak yuruyorum dalgadan zarar gormuyorum. Sonra bos bi alan topragin oldugu bi alan goruyorum. Halamin kizlari iki sinin de mezari oldugunu gorur hisseder arasi bisey dugun resimleriyle goruyorum gulumseyen halleriyle. Babam la konustum bi ara diye hatirliyorum. Munevver ablam olmus diyorum oda ayten oldu diyor babam garipti oyle hatirliyorum sonra arkami dondugum de bi mezar daha annem yatiyor diye hatirliyorum. Babam annem hakkinda biseyler soyledi haketti diye annemin sandigim mezar acikti annem yoktu baska biri vardi kolunu kafasinin ustune uzatmis elinde iki tane tabanca vardi. Sonra kendimin mezari oldugunu hissettim. Sol taraftaki mezari acikti bunu kim acti diyorum. Kapatmaya calisiyorum. O ara babamla konusuyorum. Ama gercek mezar veya mezar tasi gormedim. Kefen tahta herhangi bi sey gormedim. Kendimde oyle. Veya kefenli degildim. Cok karisik bi ruyaydi.tek emin oldugum ayten ablam ve munevver ablam olmus ve onlarin suretlerini dugun fotorafini veya canlilardi oyle goruntuleri geldi.

 28. nisa (12 Aralık 2014 saat: 22:04)

  kızım 4 yaşında ismi ceylinsu biz 4 ay önce taşındık ve eskı oturdugumuz yerde kızımın arkadaşları vardı. rüyasında eskı oturdugumuz yerdekı arkadaşlarıyla oyun oynarken dışarda bısıklet sürerken ve yemek yerken görmüş sizce ne anlama gelıyor..şimdiden teşekkür ederimmm

 29. buse (16 Kasım 2014 saat: 09:26)

  Rüyamda sevdiğim çocuk ölmüş ve cenazesine gidiyorum etrafta ağlayan insanlar var sevdiğim çocuğun en yakın arkadaşı gelip beni ferah aydınlık duvarları boydan boya camla kaplı bir odaya götürüyo odanın önünde bir bahçe var ben ağlarken arkadaşı bana sevdiğim çocukla ilgili ne hissetiğimi soruyor bende ağlayarak onun iyi biri olduğunu söylüyorum daha sonra arkadası bana sevdiğim çocuğun aslında ölmediğini onun arkasından konuşulanları duymak için saklandığını söylüyor aradan biraz zaman geçiyor sevdiğim çocuk kılık değiştirmiş bir şekilde gelip

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,