RuyaTabirleri.com

Rüyada Yemek Görmek

Rüyada görülen yemek çok geniş anlamlarca yorumlanabilir. Bu açıdan görülen rüyanın içeriği tam olarak bilinmelidir. Bu şekilde yapılan yorumlar bu doğrultuda şekillenecektir. Rüyada görülen yemek çeşitli anlamlar içerebilir. Çok geniş anlamlar içermektedir. Rüya yorumcuları bu durumda ikiye ayrılmışlardır. Bir grup rüya yorumcusu rüyada görülen yemeğin hayra yorumlanabileceğini söylerken diğer bir grup rüya yorumcusu ise çeşitli belalara işaret olacağını ifade etmektedir. Rüyada görülen yemek en genel anlamı ile rızka işarettir. Kişinin bu durumu olumlu bir şekilde kullanıyor olması yaşanacak gelişmelerin hayra yorumlanabileceğini kişi bu durumu olumsuz bir şekilde gördüyse rüya şerre yorumlanmalıdır.

Rüyada bir kapta yemek

Rüyada bir kişi kendisini başkaları ile birlikte aynı kap içerisinden yemek yediğini görüyorsa bu rüya o kişinin oldukça kanaatkar biri olduğuna işarettir. Bu kişi hayatı boyunca aç gözlülük yapmayarak elindekileri ile yetinmeyi bilen kimsenin malında gözü olmayan gerektiği zaman elinde olanları sevdikleri ile sorunsuz bir şekilde paylaşan bir kimseyi yansıtmaktadır.

Altın kapta yemek

Rüyada bir kişi yemek yediği kabın altın veya gümüşten olduğunu görürse bu rüya pek hayra yorumlanmaz. Çünkü dinimizce altın ve gümüş haram mallar arasında yer almaktadır. Bu durumda böyle bir rüya gören kimsenin harama el uzatacağına çeşitli günahlar işleyeceğine ve aç gözlü bir insan olacağına dair çeşitli yorumlamalar yapılmaktadır. Bu durumda rüya sahibinin yakın zamanda çeşitli günahlara karışarak dinimizce yasak olan yollardan mal edinmek için çeşitli çalışmalar yapacağı söylenir.

Kalabalıkta yemek

Rüyada bir kimse kalabalık bir ortam içerisinde yemek yediğini görüyorsa bu rüya onun için hayırlı bir şekilde yorumlanabilir. Kalabalıkta yenilen yemek rüya sahibinin kısa bir süre içerisinde büyük bir üne ve şöhrete sahip olacağına işarettir. Bu rüya kişinin kısa bir süre içerisinde büyük bir yükselişe geçerek kendini tüm insanlara kanıtlayacağının önemli bir habercisi olarak yorumlanabilir.

Yenilen yemeğin çiğnenmesi

Rüya sahibi rüyasında yediği yemeği sürekli olarak çiğniyorsa bu onun kısa bir süre içerisinde kazanç sağlayacağına ve elinin şimdiye kadar hiç olmadığı kadar bollaşacağına işarettir. Aynı zamanda sürekli olarak çiğnenen yemek sahip olduğu işin hafife alınmasına işaret eder. Rüyasında yediği yemeği yutmadan önce fazlasıyla çiğneyen bir kişi çalıştığı işin gereklerini yerine getirmeyen bu konuda sorumluluk sahibi olmayan bir kimseyi çağrıştırmaktadır.

Sağ elle yenilen yemek

Sağ elle yenilen yemek her zaman için hayra yorulmaktadır. Bu kişinin dinimizin gereklerini yerine getirdiğine ve bu konuda özel bir çaba gösterdiğine dair önemli işaretlerdendir. Ayrıca rüyasında yemeğini sağ el ile yiyen bir kişi sünnet yapmış olacaktır. Bu durumda rüyanın şerre yorumlanması imkansızdır.

Sol elle yenilen yemek

Bir kişi rüyasında sol elle yemek yediğini görüyorsa bu rüya pek hayra ve iyiliğe yorumlanmaz. Kişinin bu rüya karşısında günah işlemeye meyilli biri olduğu ve düşmanlarına her zaman boyun eğen bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zaman bu rüyayı gören rüya sahibi dostlarına eziyet ederek çeşitli zamanlarda onları kırabilir. Düşmanlarına yakınlaşan ve dostlarından uzaklaşan bir kimse olarak yorumlanır. Bu konuda dikkatli davranmak gerekmektedir.

Başkasının elinden yenilen yemek

Rüyada bir kişi yemeğini kendisi yiyemeyecek bir durumdaysa ve bu durumda bir başkasının elinden yiyorsa bu rüya hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin oldukça iyi kalpli biri olduğunu bu durumda çevresindeki insanlarla yapacağı paylaşımlardan memnun olacağına işarettir. Başkasının elinden yenilen yemek rüya sahibinin kanaatkar bir yapısı olduğunu ve kendisine uzatılan rızıktan başka bir mala gözünü dikmediğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu kişinin sevdikleri ile paylaşmasını bilen birisi olduğunu söyleyerek kişinin ne kadar iyi niyetli olduğu hakkında ufak yorumlar yapabiliriz.

Rüyada kötü renkli yemek

Rüyada görülen kötü renkli yemek rüya sahibinin çevresi tarafından artık pek sevilmediği ve etrafında gördüğü ilginin yavaş yavaş kaybolacağı şeklinde açıklanabilir. Rüyayı gören kişi sahip olduğu kıymeti kaybederken etrafındakilerin ilgisini kaybedeceği şeklinde çeşitli yorumlamalar yapılmaktadır.

Rüyada öğle yemeği

Rüyasında bir yere öğle yemeği davetine katıldığını ve yemek yediğini gören bir kimse yakın zaman içerisinde hayırlı bir haber ile karşılaşır. Ayrıca rüyasında öğle yemeği yediğini gören bir kişinin yakın zaman içerisinde tüm sıkıntılarından kolaylıkla kurtularak rahata ereceği söylenir. Bu açıdan rüyada görülen öğle yemeği her zaman için hayra yorulmalıdır.

Rüyada akşam yemeği

Bir kişi rüyasında akşam yemeği yediğini ya da herhangi bir yere akşam yemeğine davetli olduğunu görüyorsa bu rüya çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Öncelikli olarak bu kişinin rüyasında davet edildiği dostları tarafından bir oyuna getirilmek istendiği şeklinde yorumlamalar yapılır. Ancak kişinin bu oyunları önceden sezi karşısındaki kişinin onu oyuna getirmesini beklemeden kişi karşısındakini oyuna getirmelidir. Bunun içinde oldukça dikkatli olmak çok önemlidir.

Rüyada hazmedilen yemek

Bir kimse rüyasında yemiş olduğu yemeği kısa bir süre içerisinde hazmettiğini görürse o kişinin çalışma hayatında ya da uğraşmış olduğu işlerde başarılı sonuçlar elde edileceği söylenir. Ayrıca bu başarısından dolayı kişi çalışmak istemese de çevresi onu çalışmaya ya da meşgul olduğu işle uğraşmaya mecbur bırakacaklardır.

Rüyada insan eti yemek

Rüyada yenildiği görülen insan eti akraba yada yakın dostların dedikodusunun yapıldığını ya da bu kişilerin sizin dedikodunuzu yaptığı anlamına gelmektedir. Bu açıdan oldukça dikkatli davranmak ve çevrenizdekileri iyi gözlemlemek gerekir.

Genel olarak rüyada görülen yemek rüyanın içeriğine göre çeşitli anlamlar içermektedir. Rüyada görülen yemek yapılan dedikodu, kanaatkar bir insanın yapısı, çalışma hayatındaki çeşitli dereceler ve başarılar, yakınlarımız tarafından düşünülen hainlikler, etrafımızdakilere karşı kaybettiğimiz değer, İşlenilen günah ve sevaplar gibi daha pek çok anlama denk gelmektedir.

Rüyada yemek görmenin psikolojik anlamı

Rüyalarımız bizlerin ruh sağlığı hakkında çeşitli ipuçları sunmaktadır. Bu açıdan bilinçaltımızı net bir şekilde yansıtan rüyaları hafife almak yanlış bir davranış olacaktır. Rüyada görülen yemek kişinin elindeki ile yetinmesini bilen çevresindekilere karşı diş geçiren biri olmadığına işarettir. Aynı zamanda sol elle yenilen yemek kişinin genel olarak günah işlemeye yatkın bir yapısı olduğunu ve bazı iç hesaplaşmaları olduğunu söyleyebiliriz.

Rüyasında sağ elle yemek yiyen birisi için dinin gereklerini yerine getiren içsel olarak oldukça huzurlu olduğu söylenen bir yapısı bulunmaktadır. Rüyada yenilen insan eti kişinin etrafındakilere ve en yakınlarına karşı güven problemi yaşadığını ve bu durumda rahatsız bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Kalabalık bir ortamda yemek yediğini gören bir kişi etrafından ilgi görmeyi bekleyen fazla ilgiden hoşnut olan ve sürekli olarak ön plana çıkmak gibi istekleri olan birinin olduğuna dair işaretler vermektedir. Kişinin altın kapta yemek yemesi kazandıklarını haram yoldan kısa sürede kazanmayı tercih eden bu konudaki yasakları ciddiye almayan etrafındakiler kendi menfaatleri için kıran bir kişi olduğunu söyleyebiliriz. Rüyalar hissettiklerimizi ve isteklerimizi yansıtmanın farklı bir yoludur diyebiliriz.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!