RuyaTabirleri.com

Rüyada Yemek Yediğini Görmek

Rüyasında yemek yediğini görmek, geçimin kolaylaşmasına, hayırlı ve bereketli rızık elde etmeye, sıkıntılardan kurtulup feraha ermeye işarettir. Yenilen yemek, lezzetli ve güzelse, kişinin her yönden mutlu olup, tüm keder ve üzüntülerinden kurtulmasıdır. Yemek yemek ile ilgili rüyalar genellikle rızık ile yorulur. Bu nedenle yemek yediğini gören kişi yemeğin durumuna göre dünyada rızık ve mal kazanır.

Rüyada Altın Tabaktan Yemek Yediğini Görmek

Rüyasında altın bir tabaktan yemek yiyen kişi borca girer ve elinden bir miktar para çıkar. Bu rüya maddi yönden bazı sıkıntılar çekileceğine, iş hayatında bazı zorluklar yaşanılacağına işarettir. Yine gümüş tabağın yorumu da aynı altın tabak gibi olmaktadır.

Rüyada Elle Yemek Yediğini Görmek

Rüyasında eliyle yemek yediğini görmek farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında sağ elle yemek yiyen Peygamber’in sünnetine uyar ve dini kuralları yerine getirir. Rüyasında sol elle yemek yemek ise hayırlı değildir. Bu rüya dine aykırı davranma ve bazı hatalar yapma anlamındadır. Rüyasında sol elle yiyen kişi bazı kötü fiiller işler, yine insanlara kötü davranarak onların kızgınlığını ve nefretini kazanır.

Rüyada Et Yemeği Yediğini Görmek

Rüyasında görülen et yemekleri oldukça hayırlıdır. Bu rüya rızkın genişlemesine, bereketin artmasına, her anlamda mutlu ve huzurlu olup, zengin olmaya, yoksulluktan kurtulmaya işarettir. Rüyasında etli bir yemek yiyen hiç ummadığı yerlerden hayra ve berekete kavuşur.

Rüyada Çok Sıcak Yemek Yediğini Görmek

Rüyasında sıcak yemekler yiyen kişi rızkını oldukça zor kazanır ve meşakkatli yollardan geçer. Bu rüya sıkıntı çekmeden başarılı olamamaya delalettir; fakat tüm bu sıkıntılar sonunda rüya sahibi feraha erer.

Rüyasında Yemek Daveti Vermek

Rüyada yemek daveti verdiğini gören kişi, hayırlı bir topluluğun içerisinde bulunarak birçok nimet kazanır. Rüyada yemek davetine katılan kişi dünyada hayırlı işlerde ve eylemlerde bulunur.

Rüyada Yalnız Başına Yemek Yediğini Görmek

Ruhen yalnızlık hisseden kimselerin, kendilerini sosyal hayata adapte etmekte sorunlar yaşadığına, bu durumun yeni tanışılacak biri sayesinde sona ereceğine yorumlanır. Kişinin karşısına çıkacak bu yabancı sayesinde yeniden hayaller kurmaya başlayacak olmanın, daha şevkle çalışmanın ve elde edilecek parayı kendi isteklerine harcayarak mutlu olmanın ifadesidir.

Rüyada Kalabalıkla Yemek Yediğini Görmek

Ekmeğini ihtiyacı olan herkesle, yoksullarla ve düşkünlerle paylaşan rüya sahibinin yüksek bir vicdana sahip olduğunu, doğaya duyduğu saygıyla tüm canlıların hayatını korumak için çabaladığına, yaptığı iyiliklerin karşılığında her zaman huzurlu olacağına tabir edilir. Rızkını bölüşmeyi seven rüya sahibinin verdikçe daha çok kazanacağını, gelecekte para sorunu olmadan, güzel, keyifli bir hayata sahip olacağını bildirir.

Rüyada Yabancı İnsanlarla Yemek Yediğini Görmek

Liderlik özelliği taşıyan ve çocukluğu itibariyle her alanda farkını ortaya koyan rüya sahibinin başkaları tarafından hayranlıkla izlenen bir hayatı olacağını, yaptıklarının gelecekte büyük izler bırakacağını ve rahat çalışma koşulları sayesinde dünyanın pek çok farklı ülkesine yolculuk yapacağını bildirir. Yeni kültürlerin kişi üzerinde etkili olacağını ifade eden rüya, bekarlar için başka bir ülkeden iş teklifi alarak oraya yerleşmek anlamına gelir.

Rüyada Zehirli Yemek Yediğini Görmek

Çok iyi giden bir ilişkinin bir anda tersine dönmesine yorumlanır. Hiç sorun yokken karşı tarafın bir anda farklılaşmasına anlam veremeyen rüya sahibinin, kavga esnasında duyacağı ağır sözler yüzünden derin kalp kırıklıkları yaşayacağına, aşka ve sevgiye olan inancını kaybedeceğine, uzun bir süre yalnız kalmak isteyeceğine alamettir. Gururun kırılmasına neden olacak tartışmaların içinde kalacak olmanın sonucunda yakınlık duyulan insanlara karşı olumsuz bir tavır alınacağını tabir eder.

Rüyada Zeytinyağlı Yemek Yediğini Görmek

Karizmatik biriyle tanışacak olan rüya sahibinin, özellikle evlilik konusunda inadının kırılacağını, bekarlık yaşamına ani bir kararla son vereceğini, kendine çizeceği bu yeni yolda hiçbir aksilikle de karşılaşmayacağını alamet eder. Geniş bir vizyona sahip olan rüya sahibinin çevresindeki yalana dolana ve haksızlığa asla tahammül etmeyeceğini, kirli oyunları bozacağı gibi, düşmanlarına da haddini bildireceğini ifade eder.

Rüyada Yemek Yediğini Hayal Etmek

Sürekli başarılı bir iş yaşamı hayal eden, kendini zirvelerde görmek için çabalayan rüya sahibinin nihayet fark edilmeye başlanacağını, kendisini daha iyi ifade ederek iş ortamında dikkatleri üzerine çekeceğini ve pek çok önemli projede rol alacağını müjdeler. Zor görünen hedeflerde önemli adımlar atacak olmanın ve kendi geleceğini çizerek ayakları üzerinde dimdik duracak olan rüya sahibinin ailesinin kalbini de kazanacağının tabiridir.

Rüyada Başkasının Yemeğini Yediğini Görmek

Gerçek hayatta da başkasının neden olduğu bir işten ekmek yemek anlamına geldiği gibi, aynı zamanda başkasının hakkına göz koymak manasına da gelir. Kişinin nefsine hakim olamadığı bir an yapacağı hata yüzünden uzun süre çekeceği mutsuzluğu bildiren rüya, en kısa zamanda vicdanına başvurmayı ve hakkı yenen kimseden özür dilemeyi öğütler.

Rüyada Ekşi Yemek Yediğini Görmek

Kazanılan paranın da, sağlığın da kişiyi mutlu etmediğini, yaşadığı gönül kırıklığı ve aşk acısı yüzünden bir türlü yüzünün gülmediğini işaret eder. Ekşi yemek yiyen kişinin rızkında eksilme olur ve hakkı gasp edilir. Kazancına göz diken düşmanlar olduğu gibi, en yakınların ihanetine uğrayarak üzüntü duymanın da delaletidir.

Rüyada Sebze Yemeği Yediğini Görmek

Kıt kanaat geçinen ancak hiç dara düşmeyen kişilerin ağızlarından Allah’ın ismini düşürmediklerini, dünya üzerinde yaşadıkları her şeyin bir sınav olduğunu bildikleri için aza kanaat getirerek yaşadıklarını, bu nedenle bunalmadıklarını bildirir. Kuvvetli bir inancın, hem bu dünyada, hem de ahirette kişiyi mutlu edeceğinin de müjdesidir.

Rüyada Acı Yemek Yediğini Görmek

Yaşanan ilişkide bir türlü istediğini bulamayan rüya sahibinin, geçmişte unutamadığı biriyle yeniden görüşmeye başlayacağını ancak, aradığı mutluluğu eski ilişkisinde de bulamayacağını, karmaşık duyguları yüzünden yön tayin etmekte zorlanacağını bildirir.

Rüyada Baharatlı Yemek Yediğini Görmek

Birden fazla yeteneğe sahip olmanın ve hem eğitim, hem de kültür olarak herkesin alkışladığı gelişimler gösterildiğinin, meraklı biri olmak sonucunda da pek çok başarı elde edildiğinin ifadesidir. Kişinin ayağına kadar gelecek çok sayıda fırsatı ve açılan kısmeti tabir eden rüya, bekar kimseler için tutkulu biriyle karşılaşarak, büyük bir aşk yaşayacaklarının haberini verir.

Rüyada Lokantada Yemek Yediğini Görmek

Geçmişten gelen biriyle buluşarak eski günleri yad etmek, akrabalarla bir aile meselesini yüz yüze konuşmak anlamına gelir. Aynı zamanda eskiden yakın olunan fakat sonradan bazı kırgınlıklar yüzünden ayrı kalınan bir arkadaşla yüzleşerek tüm sorunları açıklığa kavuşturacak olan rüya sahibinin manevi olarak rahatlayacağına da tabir edilir.

Rüyada İşyerinde Yemek Yediğini Görmek

Bileğinin hakkıyla elde edilen kazancının bereketini görecek olmanın, evlatlarına her zaman doğru yolu göstermenin ve onlara helal rızık elde etmeleri için öğüt vermenin, iyi bir ebeveyn ve öğretmen olmanın ifadesidir. İşyerinde yemek yiyen kişiler başkalarına da iş kapısı açan, onlara yol gösteren, kılavuzluk eden kişilerdir.

Rüyada Evde Yemek Yediğini Görmek

Eşine bağlı biri olunduğunu gösterir ve özellikle duygularını ifade etmekten kaçınmayan rüya sahibinin ömür boyu evliliğinde sorun yaşamayacağını ifade eder. Karşı cinse karşı alçak gönüllü, kibar ve centilmen davranan bir erkekle tanışmak, kendine düşkün bir kimseyle evlenmek, gönül zenginliğine önem vermek demektir. Evde yemek yiyen kişinin kısmeti de çok olur.

Rüyada Tarlada Yemek Yediğini Görmek

İş konusunda önündeki tüm engelleri hırsı ve azmiyle aşan rüya sahibinin, zamanla kendi işini kurma hevesi içinde olacağına, bu konuyu aile üyeleriyle ve yakın arkadaşlarıyla paylaşarak adımlar atacağına alamet eder.

Rüyada Yoksullarla Yemek Yediğini Görmek

Hayatını tamamen hayır işlerine adayan biri olmak, eline geçen parayla zorunlu ihtiyaçlarını karşılayıp, kalan miktarı ihtiyaç sahiplerine vermek, asla lükse düşmemek, kibirden uzak yaşamak ve ahiret hayatını da düşünmek demektir. Ulvi bir amaca bağlanan rüya sahibinin dünya yaşamında kazandığı sevapların Allah katında çok makbul olacağını da müjdeler.

Rüyada Kıymalı Yemek Yediğini Görmek

Yeni başlanacak bir işten çok iyi paralar kazanmak suretiyle kısa zamanda ev ve araba almak, daha sosyal, aktif bir hayata kavuşmak, bugüne değin hayal edilen ancak fırsat bulunamayan istekleri gerçekleştirmek için fırsat elde etmek demektir.

Rüyada Tavuklu Yemek Yediğini Görmek

Kafa karışıklığına neden olan bir sorunda kişiye yardım edecek birine, akla gelmeyen bir çıkış yolu bularak sorunlarını kökten çözmeye alamet eder. Tavuklu yemek kişinin komşuları ve arkadaş çevresinde sürekli bahsi geçen, kıskanılan biri haline geldiğini de bildirir.

Rüyada Yer Sofrasında Yemek Yediğini Görmek

İman gücüyle hareket etmek, her zaman itikadını sağlam tutmak, dedikodulardan uzak yaşamak ve kimsenin hakkını yemeden, helal kazanç elde etmeye uğraşmak demektir. Az da olsa bereketli bir maddiyat sayesinde kişinin rahat bir hayat süreceğini, aile içinde sevgi dolu ortamlar olacağını işaret eder.

Rüyada Yemek Yediğini Görmenin Psikolojik Yorumu

Yaşanan her türlü ikilem ve korkuyu yenmiş olmanın, nihayet ruhen kendini hafiflemiş hissetmenin, dışa dönük yaşamaya başlamanın sembolüdür. Kişinin dışarıdan bakıldığında rahatlıkla anlaşılacak bir değişim içinde olduğunu, bu olumlu sürecin iş ve özel hayatı da pozitif etkileyeceğini ifade eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Yemek Yediğini Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Can (07 Temmuz 2016 saat: 06:55)

  Merhaba. Rüyamda bir masada ben, eşim ve tanımadığım bir adamla oturuyoruz. Aslında adamın yemesi gereken etli bir karışık bir dürümü nedense çok pis olduğunu düşünerek ben epeyce temizleyip yemek için hazırlıyorum. Çok aç değilim aslında ve Adam bir işle meşgulken dürümü ikiye bölüp eşime uzatıyorum. Adama çaktırmadan kendi payımı tabağa bırakırken eşim bir lokma ısırıp beğenmediği için oda tabağa bırakıyor. Bana dürümün kötü olduğunu söylerken uyandım.

 2. Firdevs (14 Şubat 2016 saat: 11:57)

  Ruyamda sevdiğim adamla beraber bi restorant a gidiyoruz arka tarafa doğru insanların olmadığı iki kişilik bi masa seciyorum ben ve oturuyoruz. Zaten bizim oturdugumuz masadan sonrasi yasakmis. Sonra tek kişilik yemek söyleyip aynı tabaktan beraber yiyoruz.yemekte o gun benim tek basima yedigim yemekti. yorumlarsaniz sevinirim

 3. talha (10 Kasım 2015 saat: 06:24)

  Ruyada babaannem ve dedemle beraberim onlarin evindeyiz ben babaanneme diyorum aksam olmadan eve gitmeliyim diye babaannem dio yemek ye ole git sofrayi kuruyolar sofrada patedes yemegi var yaninda bir kac yemekde var ama hatirlamiyom ben babaannemgili uyariyom bak hava kararmadan gidelim diom heralde hava kararinca cinlerin filan gelcegini zannediyom dedem birsey olmaz diyor sonra ruyadan uyaniyorum

 4. elif büşra (04 Ağustos 2015 saat: 11:02)

  Ruyamda bi yatili okuladayim bu yasimdayim ama okuldayim iste karanlik korkutucu bi yer acaip hocalar calisanlar fln var bahcivan bahcede bi ceset buluyo fln sonra yemek yiyoruz bi anda ne yedigimi bile bilmiyorum ama yemek cubuklariyla oyle bi istahla yiuorumm ki ben kedime sasiriyorum nasil yiyorum boyle diye

 5. Aysel (27 Temmuz 2015 saat: 21:22)

  Kardeşimle birlikte bir mağaraya giriyoruz, tam hatırlayamıyorum ama galiba ölüler vardı,ilerledik birileri var, çok yakın arkadaşım abla dediğim biri, onun olduğu tarafta parlak bir ışık var, galiba mağaranın kapısı yada çıkışı gibi bir şey, ben ordan gitmek istemiyorum, olmaz diyorum geldiğim yerden gideceğim ben, sonra arkamı dönüp geldiğim kapı gibi yerden kafamı uzatıyorum, ama geldiğim kadar rahat değilim, belki gelirken de çok geniş olmayabilir ama darlık genişlikle alakalı bir şey yoktu sadece gelmiştik, şimdi başımı uzatınca başım ordan geçmiyor değil ama yanaklarım iki yandan da duvara sürtünüyor zor bir şekilde dışarı çıkarıyorum başımı, sağ tarafta cadde gibi bir şey var, burdan da çıkış var diyorum, ama abla dediğim kişinin arkasındaki kapı gibi yerde tam kapı gibi değil yuvarlakça parlak bir ışık var

 6. Yeliz akma (16 Şubat 2015 saat: 08:27)

  Rüyada işte çalışıyor olarak gördüm ben bir çalışanı şikayet ettim patrona patronda kıza elindeki şık Demirle kızın omzuna vurdu kızın omzu morardı o sinirle bana baktı o sırada benim kardeşim geldi yanıma bende ona anlattım kızı şikayet ettiğimi kardeşim bana ilktefa hata yaptıgımı söyledi çeşke şikayet etmesin dedi

 7. sahra (22 Kasım 2014 saat: 12:13)

  Onceden gorustugum cocuk anlasamadigimizi one surerek benden ayrilmisti. Ama benim aklim hala ondaydi istihareye yattim onun icin onunla ben tekrar gorusecekmiyim benim ivin hayirli mi diye. Ve ruyamda Dedemlerde kardesim ve ben sofraya oturduk yemek yiyoruz ninem kocam bir tabakla tavik eti kizarmis o kadar lezzetli ki bitiriyoruz tekrar getiriyor boyle 3 kez tekrarladi hepsinide yedik dahada var diyordu … hayirdir insallah sonuc cikaramadim ..

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,