RuyaTabirleri.com

Rüyada Yemin Etmek

Rüyada yemin etmek, mutluluğa kavuşmaya, hayallerini gerçekleştirmeye, yalandan, riyadan, fesattan, hileden, fitne ve fücurdan uzak durmaya, hak yoluna sıkı sıkıya bağlı kalmaya, güzel ve hayırlı olan işler yapmaya tabir edilir. Kazancın, sağlığın ve huzurun bir ömür boyu süreceğine, rüyayı gören kişinin hiçbir önemli ve ciddi sorunu olmayacağına, hayatındaki tüm zorlukların gelip geçici olacağına tabir edilir.

Rüyada Yalan Yere Yemin Etmek

Rüyasında yalan yere yemin ettiğini gören kişi, melanete bulaşır, şeytana uyar, dini terk eder, kötü kimselerin sözüyle hareket eder ve Allah katında büyük bir günahkâr olur. Rüyayı gören kişi uğursuzluklara bulaşır, malından ve parasından olur, aç kalır, başına bin bir bela gelir diye yorumlanır.

Rüyada Doğruyu Söylemek

Rüyada doğruyu söylemek, ya da hakikatten yemin etmek, rüyayı gören kişin adaletli, vicdanlı, namuslu biri olduğu anlamına gelir. Kişinin her işi gücü rast gider, şansı ve kısmeti kendinden yana olur, Allah kendisinden razı gelir diye değerlendirilir.

Rüyada Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek iyi değildir. Rüya sahibinin büyük bir günaha gireceğine, bir kimseye iftira atıp, arkasından gıybet edeceğine, fesat ve kötü kimselerden olacağına işaret eder. Haksızlık ettiği kişi kendisine hakkını helal etmeyecek bu yüzden de melanetler peşini bırakmayacaktır diye yorumlanır.

Rüyada İftira Etmek

Rüyada iftira etmek de yalan söylemeye benzer ve hemen hemen aynı şekilde tabir edilir. Kişinin, bazı kimseleri incitecek, üzecek ve yıkılmasına neden olacak işler yapacağına, o masumların bedduasını alacağına ve başının beladan kurtulmayacağına işaret eder.

Rüyada İftiraya Uğramak

Rüyada iftiraya uğradığını gören kişinin başına olmadık işler gelecek demektir. Kişi, kâbus gibi günler geçirecek, uzun süre gözyaşı dökecek ve kolay kolay kendini toparlayamayacaktır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Yemin Etmek İle İlgili Rüyalar;

 1. makbule (09 Kasım 2015 saat: 08:06)

  Rüyamda ölümü hissettim. Ama dünyanın sonumuydu yoksa sadece kendi sonum şeklindemiydi tam hatırlayamıyorum.yemin ederimki bir daha namazlarımı aksatmiycam bütün namazları kılıcam diye yemin ettim.lütfen tam anlamıyla ne manaya geliyor rüyam yorumlayabilirmisiniz.şimdiden teşekkür ederim

 2. Mert Kılıç (01 Kasım 2015 saat: 04:45)

  Rüyamda eşimin karnında çiçek resimleri ve harfler gördüm eşime sorduğumda bu ne diye hiç bişe değil diyip geçti ve söylemek istemedi ve bende karnına baktığımda jilet yapılmış olarak gördüm ve buna çok kizarak esime allah şahidim olsunki seni bosuyacam söyledim ( yardimci olursaniz çok sevinirim ilk defa böyle bi rüya gördüm ve kendimi çok kötü hissediyorum evli ve 4 çocuklu ayileyiz

 3. Dicle (25 Ekim 2015 saat: 10:03)

  Benim guzel olmayan bir aliskanligim var ben 17 yildir sacimi tek tek kopariyorum oyleki sacim dogru duzgun uzamiyor bazi yerler uzarken bazi yerler kisa kaliyor bu durumdan rahatsizlik duyuyorum ama bi turlu bu huyumu birakamiyorum bazen farkinda bile olmadan kopariyorum dun gece ruyamda oturmus rabbime yemin ettigimi goruyordum bir dahaa sacimi koparmayacam diye bunun anlami nedir bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 4. nihat (03 Temmuz 2015 saat: 11:49)

  Benim akrabalarım bana iftira atiyorlar ,yapmadığım bir şeyi yok sen yapmışsın diyorlar.bende rüyamda onları toplayıp,124 bin peygamber adına yemin ederim benim bilgim yok, hz muhammed adına yemin ederim ben yapmadim,Kuran’a el bastım ben yapmadım diye.onlarda inanıyoruz dediler.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,