RuyaTabirleri.com

Rüyada Yengeç Görmek

Rüyada yengeç gören kişinin hayatında bir süre bazı belirsizlikler ve karmaşalar yaşanacak dolayısıyla bu da rüya sahibinde kafa karışıklığı yaratacak demektir. Rüyada yengeç görmek özel hayatla da tabir edilir. Kişinin evliliğinde ya da ilişkisinde bazı fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar yaşanacağı şeklinde yorum yapılır. Rüyada yengeç sert mizaçlı, inatçı, dediğim dedik ve mesafeli birine ve bu kişiyle yaşanılacak sorunlara delalet eder.

Rüyada yengeç görmek aynı zamanda kazancın artması kişinin zengin olması şeklinde yorumlanır. Rüyada yengeç kendi burcuyla da tabir edilir. Yani yengeç burcundan olan birine işaret ettiği gibi pinti, haris, öküz altında buzağı arayan, kimseye inanmayan ve güvenmeyen birinin varlığı ile tabir edilir.

Rüyada Yengeç Yediğini Görmek

Rüyada yengeç yediğini gören kişi zor ve çetin yollarla kendisi için bir fayda sağlayacak demektir.

Rüyada Yengeç Isırması

Bir kişi rüyasında kendisini bir yengecin ısırdığını görürse, bu çok yüksek ihtimalle yengeç burcunda olan bir arkadaşından, dostundan ya da yakınından göreceği zarara işaret eder. Rüya sahibi bu kişiyle bütün bağlarını koparacak demektir.

Rüyada Yengeç Öldürmek

Rüyada yengeç öldürdüğünü görmek kıskanç, kem gözlü, rüya sahibinin malında ve parasında gözü olan kişileri bertaraf etmesi anlamına gelir. Bu kişiler rüya sahibi için her yerde olur olmadık laflar eden kişilerdir. Rüyada yengeç öldürmek, kişinin düşmana karşı üstün gelmesi şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Yengeç Tutmak

Rüyada yengeç tuttuğunu ya da yengeç aldığını gören kişi, sonradan başını çok ağartacak ve pişman edecek, kem gözlü, kıskanç ve kötü huylu bir kimseyle ahbaplık kuracak demektir.

Rüyada Istakoz Görmek

Rüyada ıstakoz görmek güzel ve aydınlık günler görmek anlamına gelir. Rüya sahibi kısa zamanda sorunlarına çareler bulacaktır.

Rüyada Mavi Yengeç Görmek

Evli bayanlar için eşlerinin aşırı kıskanç tavırlar içine girecekleri bir dönem yüzünden sıkıntıya düşeceklerine ve durup dururken çıkacak bazı kıskançlık kavgaları nedeniyle ev içinde huzursuz zamanlar geçireceklerine yorumlanır. Haksız şüphelere, başka insanların söylediği asılsız sözlere inanarak evde hırgür çıkarmaya da alamet eden rüya, kişinin diğer insanların düşüncelerinden fazlasıyla etkilenmesi nedeniyle özel yaşantısına zarar verecek davranışlar sergileyeceğine alamet eder.

Rüyada Yengeç Bacağı Görmek

Eşler arasında geçmişte halledildiği düşünülen bir konunun aslında tam olarak çözülmediği için yeniden gündeme geleceğini bildirir. Özellikle ailelerden kalan bir mala veya mirasa dair bir konudan kaynaklanacak sorunlara işaret eden rüya, uzak akrabaların da işin içine girmesiyle ortamın gerileceğini, rüya sahibinin gereksiz bir inat içine girmesinden ötürü konunun yeniden çözümsüz şekilde kalmasına ve aile içindeki bu huzursuzluğun bir müddet daha aynı şekilde devam edeceğine delalet eder.

Rüyada Yengeç Çorbası İçmek

Çalışılan ortamın pek çok yalancı insanla dolu olduğunu, kişilerin kendi menfaatleri yüzünden gözlerini kırpmadan başkalarını harcadıklarına ve rüya sahibinin bu şartlar altında dürüst şekilde hareket etmekte zorluk çektiğini bildirir. Her koşulda karakterini ortaya koyacak olmanın ve takdir toplamanın alameti olduğu gibi, zor zamanları en güçlü şekilde geçirmenin, ayakta kalmanın, problemlerin üstesinden geldikçe kendini daha güçlü, daha iyi hissedecek olmanın da tabiridir.

Rüyada Yengeç Yakalamak

Bir arkadaşın ya da tanıdığın yalanını ortaya çıkarıp yüzüne vurmak, ona iyi bir ders vermek ve kişiyi doğru yola getirmek için elinden tutmak demektir. Başkalarının hatasını aramayan ancak sevdiği insanların yanlışlarına göz yummayan rüya sahibinin çevresindeki problemlere el attığını, insanların sorunlarına çözüm bulabilmek için elinden geleni yaptığını, akılcı tutumuyla çoğu kimseyi refaha erdirdiğini de bildirir.

Rüyada Yengece Basmak

Bir tuzağa düşmek, kandırılmak ya da yalan sözlere inanarak elinden mal çıkmasına neden olmak demektir. Rüya sahibinin insancıl duygularını kullanan biri yüzünden yaşanacak üzüntüye ve pişmanlığa, bedeli ağır şekilde ödenen bir hataya alamet ederken, yaşanacak bu belanın alınan ders nedeniyle gelecekte çok işe yarayacağının alametidir. Yengece basan kişi eğitim sürecinde ise ailevi meseleler veya maddi sorunlar yüzünden öğrenimine geçici bir süre ara verecek demektir.

Rüyada Yengeç Görüp Bağırmak

Yengeç görüp korku içinde bağıran kişi yaşadığı bir haksızlığa artık tahammül edemediği için kendini korumak adına önlemler alacak demektir. İş yerinde üstlerinden gördüğü baskıyı mahkemeye taşıyacak olmanın veya iş alanında hakkını aramanın ifadesi olan rüya, evliliklerde kıskançlık sorunlarının kişiyi boşanmayı düşünecek hale getirdiğini ve sorunun çözülmemesi halinde bir ayrılığın kaçınılmaz olacağını ifade eder.

Rüyada Birden Fazla Yengeç Görmek

Rüya sahibine akıl veren çok sayıda insan olduğunu bildiren rüya, bu kimselerin içinde kötü düşünceli, kişiden yarar sağlamaya çalışan insanların da var olduğuna dikkat çeker. Her söze inanmamak gerektiğini bildiren rüya, bu dönemde ani hareketler yapmaktan, fevri davranışlar içine girmekten kaçınılmadığı takdirde sahip olunan düzene zarar verileceğini, sevilen insanların günahını alacak davranışlar geliştirileceğini, yalana inanarak ailesini dağıtacak olmayı da bildirir. Tehlikeli insanların varlığına alamet ettiği için dikkatli olunması gereken bir dönemde bulunulduğunu ifade eder.

Rüyada Evin İçinde Yengeç Görmek

Haneye giren ve dedikodu yapan, sözleri ile eşler arasına nifak sokan ileri yaşta bir kimsenin varlığını bildirir. Dışarıdan gelen sözlerin ve kişinin zayıf yanlarını kullanmak isteyen kimselerin huzur kaçıracağını, ev içinde gereksiz kavgaların oluşmasına sebep olacak akrabaların varlığını da ifade eder.

Rüyada Ölü Yengeç Görmek

Uzun süredir kişinin aklını kurcalayan, fikirlerini bulanıklaştıran bir meselenin aydınlığa ve açıklığa kavuşması sonucu alınacak rahat nefese, nifak tohumları eken, kötü niyetli bir kişiden kurtulmaya, zararlı ortaklıkların sonuna gelmeye alamettir. Olan biteni net şekilde görecek olan rüya sahibinin iyi ile kötüyü tam olarak ayırt edebilmesinden ötürü yanlış adım atmayacağını, kendisindeki olumsuz yanları törpüleyeceği gibi, başkalarının hatalarını düzeltmekte yardımcı olacağını da bildirir. Kendisinden para ya da mal çalan biriyle ortaklığını, işbirliğini sonlandırmak, bu kimseyi hayatından tamamen çıkarmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Yengeç Beslemek

Kişinin saf duygularla hareket ettiği, her zaman yardımına koştuğu, maddi açıdan pek çok yardımda bulunduğu gibi, manevi olarak da her zor durumda yanında olduğu birinin yapacağı büyük bir yanlışa, bu kimseye inanmak yüzünden mal kaybetmeye, kötü düşüncelerini fark edemediği için kişiden zarar görmeye devam etmeye alamettir. Gerçekleri görememek ve yanlışa devam etmek, kendine zarar gelmesini umursamamak manasına gelen rüya, kişinin zihnini sözleriyle bulandıran bir arkadaşa da yorumlanır.

Rüyada Yengeç Yiyen Birini Görmek

İş çevresinde disiplini ve gücüyle herkesi kendisine hayran bırakan biriyle tanışacak olan rüya sahibinin bu kimseden öğreneceği bilgiler sayesinde kendi işini güçlendireceğini, yaptığı hataları fark edeceğini, kendine örnek aldığı bu insan sayesinde bakış açısını yenileyeceğini ifade eder. Daha güçlü ve daha mantıklı adımlar atmayı, kişiyi başarıya taşıyacak başlangıçlar yapacak olmayı da müjdeler.

Rüyada Yengeçten Kaçmak

Bekar kişilerin karşılarına çıkan aşırı kıskanç ve her şeyi sorgulayan, kişiye baskı yapan, dominant karaktere sahip kısmetleri yüzünden bir müddet psikolojik olarak rahatsızlık yaşayacaklarını, bu kimseden uzaklaşmakta güçlük çekeceklerini ve ayrılsalar dahi bu kimsenin vereceği sıkıntıya uzun zaman katlanmak zorunda kalacaklarını bildirir. Aşırı inatçı, dediğim dedik, kimseyi dinlemeyen, egosu yüksek bir eşle hayat geçirmek ve yıpranmak anlamına geldiği gibi, bu tip bir ilişkiyi sonlandırmak için fırsat kollayacak olmanın da işaretini verir.

Rüyada Yengeç Yumurtası Görmek

Yalanın yalan doğurduğunu ve bu yüzden bir süre sonra kişinin gerçekleri göremeyecek hale geleceğini ifade eder. Rüya sahibini doğrudan uyaran bir rüyadır ve söylenen iyi niyetli yalanların dahi alışkanlık haline gelebileceğini, kişinin kendini zor durumlara sokacağı gibi, iş konusunda da güvenilmez, sözüne inanılmayan biri olarak tanınacağı için iş kaybı yaşayabileceğini de bildirir. Doğru yoldan ayrılmamak gerektiğini, girilen çevreyi doğru seçmenin yararını gözler önüne seren bir rüyadır.

Rüyada Yengeç Sevmek

Her ne kadar fikir ayrılığı yaşansa da, kişilik olarak uyumsuzluk içinde olunsa da beraberliğine sahip çıkacak olan rüya sahibinin, karşı tarafın tüm olumsuzluklarını sineye çekeceğini, yapacağı yanlışları alttan alacağını ve sevgisinde ısrar edeceğini ifade eder. Saldırgan tutumu olan birini ehlileştirmek, onu doğru yola getirmek için mücadele etmek ve inançlar uğruna savaşmak demek olduğu gibi, ilişkilerde yıpratıcı bir sürecin içinde olunacağını, psikolojik olarak kendini tükenmiş hissedecek olan rüya sahibinin zaman zaman açmazlar yaşayacağını da tabir eder.

Rüyada Yengeçten Korkup Bayılmak

Sindirilmek veya pasif hale gelmek demektir. Rüya sahibinin içinde bulunduğu çetin koşullarda ayakta durmayı başaramayacağını, yenilgiyi kabulleneceğini ve kendisine savaş açan kimselere teslim olacağını ifade eder.

Rüyada Yengeç Kıskacı Bulmak

Birinin yanlışına ya da söylediği yalana şahit olmak, tanıdık birinin kişiye mahcup olacağı bir işe girişmesini görmek demektir. Sevilen kimseler hakkında yanılmak, inanılan, güvenilen bir kimse hakkında fikir değişikliği yaşamak veya hayal kırıklığı içinde kalmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yengeç Görmenin Psikolojik Yorumu

Özel hayatta yaşanan karmaşalara, kıskançlıklara, gereksiz şüphelere işaret eden rüya, bu tip duyguların kişiyi ele geçirmesi yüzünden sorunlar yaşandığını, rüya sahibinin kendisini düzeltmek, olumsuz yanlarından kurtulmak istemesine rağmen başarısız olması yüzünden mutsuzluk yaşaması anlamına gelir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!