RuyaTabirleri.com

Rüyada Yenmek

Rüyada yenmek, gerçek hayatta da alınacak bir galibiyetin öncüsüdür. Çalışan kimselerin emeklerinin karşılığını almak için verdikleri mücadelede başarılı olacaklarına, haksızlığa uğrayanların itibarlarına, haklarına yeniden kavuşacaklarına alamettir. Kendini ispatlamak için her türlü koşulu ele geçirecek olan rüya sahibinin, hangi mecra olursa olsun gözü pek şekilde davranarak rakiplerinden bir adım öne geçeceğine yorulur. Hayatın anlamını çözmeye veya daha anlamlı bir hayat yaşamak için başlangıçlar yapmaya, iradeye hakim olmaya tabir edilirken, sanatla ilgilenmek, içindeki yaratıcı yönü ortaya çıkarmak şeklinde de yorulur. Kişinin kuvvet kazanacağına alamet ettiği için özellikle iş konusunda yakın zamanda veya halen sıkıntı yaşayan, işini kapatmak zorunda kalan ya da işten çıkarılan kimselerin dönüşlerinin çok daha güçlü olacağını, bu kötü günlerin kısa süre içinde sona ereceğine tabirdir.

Rüyada Berabere Kalmak

Bir oyunda, turnuvada veya maçta kişinin rakibi ile berabere kaldığını görmesi bir konuda uzlaşma sağlanacağının müjdesini verir. Para yahut miras ile alakalı kişilerle bir masa etrafında oturarak her konuyu çözümlemiş olarak kalkılacağına, herhangi bir sorun olmadan paylaşımın yapılacağına, herkesin bu durumdan memnun kalacağına delalettir. Haksız kazanç elde etmeden, elindeki ile yetinerek yaşayan ve ağız tadı daim olan insanların geleceklerinin de aynı şekilde huzur dolu olacağına yorulur.

Rüyada Yenilmek

Önemli bir fırsatı görememek, kaçırmak, sonrasında üzülecek olmak anlamındadır. Rüya sahibinin hayat boyu aklından çıkmayacak bir şanssızlığın ya da yanlış tercihin ifadesidir. Tamamen akılla ve zekayla analiz edilecek bir durumla karşılaşılacağını, bu nedenle duygusal kararlar almanın kişiyi sadece başarısızlığa sürükleyeceğini delalet eder. Yakın bir arkadaşın samimiyetsizliği ile karşılaşmak, bu kimseyle yapılan işlere veya ortaklıklara son vermek demektir.

Rüyada Yenmenin Psikolojik Yorumu

Hayata bakış açısındaki duygusal yönü ifade eden rüya, kişinin istediklerini tam olarak yapamamış olmasından ötürü duyduğu kaygıya yorumlanabilir. Yaşama karşı güçlü olmaya çalışmak ve zayıf yanları göstermemek için çabalamak demektir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!