RuyaTabirleri.com

Rüyada Yeşil Yol Görmek

Rüyada yeşil yol görmek, hakkın emrettiği her şeyi yerine getirmek, hayırlı yolculuklara çıkmak ve kişiye yardımı dokunacak insanlarla tanışmak manasına gelir. Her zaman iyilik yapmayı isteyen kişilerin kendilerine öncülük edecek bir rehberle tanışarak aydınlanacaklarına alamet eden rüya, bakış açısının değişeceğini, kişinin maddi hayatından ziyade, ruhsal gelişimine önem vereceğine yorumlanır. Yeşil yol, dini vecibelerin ifadesi olduğu için eğer kişi bu yolda yürüdüğünü görüyorsa, kendisi için hayırlı pek çok kapının açılacağına tabir edilir. Kısmetlerin arka arkaya geleceğine ve iyiliklerle karşılaşılacağına, günahlarından tövbe eden kişinin dualarının da kabul olacağına yorumlanır. Rüya sahibi yolun içinde yürüyorsa salih, sözüne güvenilir, iman gücü yüksek biri olduğuna, yolun dışından yürüyorsa hayat tarzının İslamiyet’ten uzak olduğuna ve günaha yakın durduğuna delalet eder. Yol puslu veya zor görülüyorsa dini konularda sürekli uydurma laflar eden, hurafelere inanan insanlarla arkadaşlık etmeye, yolun eğri olduğunu görmek doğru yoldan sapmaya, yeşil yolun dik ya da yokuş olduğunu görmek ise kendinden başkasını düşünmeyen, bencil ve cimri bir hanımla evlenmeye tabir edilir.

Rüyada Yeşil Yolda Yürümek

Her konuda adil bir hayat sürüleceğini, yaşanılan yerde haksızlıklara müsaade etmeyen yöneticilerin varlığına, ülkenin de refaha çıkmasına alamettir. Yeşil yolda kalabalık içinde yürümek toplumsal barış ve huzur demek olduğu gibi, kişinin aile ve akrabaları arasında var olan kırgınlık ya da husumetlerin de sona ereceğine delalettir.

Rüyada Yeşil Yolda Kaybolmak

Ahiret hayatını çok önemseyen ve dini vecibelerini her şeyin üstünde tutan kişilerin zaman zaman dünyevi işlerini aksatarak sevdiklerini istemeden de olsa zor durumlara düşüreceklerine, maddi hayata da ihtimam göstermeleri gerektiğine işaret eder.

Rüyada Yeşil Yol Görmenin Psikolojik Yorumu

Hatalarını düzeltmek, diğer insanların gözünde doğru işler yapan, güvenilir ve kişiliği ile saygı duyulan biri haline gelmek istemenin ifadesidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!