RuyaTabirleri.com

Rüyada Yorgan Görmek

Rüyada yorgan görmek esenlik, rahatlık, huzur ve ferahlık anlamına gelir. Rüyasında yorgan gören kişi eğer temkinli, doğru ve mantıklı adımlar atarsa çok başarılı olacak ve çok güzel bir hayat yaşayacak demektir. Rüyasında yorgan gören kişinin istikbali açıktır. Yorgan aynı zamanda bir kadın ile tabir edilir. Bu kadın erkek için çok hayırlı bir kadındır.

Yorgan kişinin tehlikelerden, belalardan ve kötülüklerden uzakta olması anlamına da gelir. Yorganla çarşafı birlikte görmek hayırlı bir nikaha işaret eder. Rüyasında yorgan gören kişinin mülkiyeti, kazancı ve rızkı da artacak demektir. Yorganın eve giren hırsızlar tarafından çalınması ya da yanması eşler arasında tatsızlık ve uzaklık anlamına gelir. Bu uzaklık boşanmaya kadar gidebilir. Bazı rüya tabircileri yorganı, kadın ile yatacak erkek olarak nitelendirir.

Rüyada Yırtık Yorgan Görmek

Rüyada yırtık yorgan görmek uzaklık ve ayrılık anlamına gelir. Kişi rüyasında üzerinden yorgan olmadığını görürse bu da aynı şekilde tabir edilir.

Rüyada Temiz Yorgan Görmek

Rüyada temiz yorgan görmek ya da yatağına sermek, hoş, çekici ve akıllı bir kadınla nikah yapmak anlamına gelir. Bunun tersi olarak yorganın pis olması çirkin, huysuz, aksi ve pis bir kadına delalet eder.

Rüyada Yorgan Satın Almak

Rüyada yorgan satın alan kişi temiz ve güzel bir evlilik yapacak demektir.

Rüyada Siyah Yorgan Görmek

Rüyada siyah yorgan mutluluk verecek bir haber ya da bilgi almak anlamına gelir.

Rüyada Kırmızı Yorgan Görmek

Rüyada kırmızı yorgan ve çarşaf görmek kadınlardan gelecek olan kötülükler yüzünden yaşanacak olan sorunlara ve tatsızlıklara delalet eder.

Rüyada Yastık Görmek

Rüyada yastık görmek kadın ile tabir edilir. Bu kadın evin hanımı da olabilir, çalışanı ya da yardımcısı da olabilir.

Rüyada Yeşil Yorgan Görmek

Bir işten, alınacak bir eşyadan ya da maldan şifa bulmayı amaçlamaya ve medet ummaya yorulur. Rüyada yeşil yorgan örtmek, bir insan veya bir yere sığınmaya, bu sayede teselli bulmaya,  kendini daha huzurlu, sağlıklı, mutlu, iyi ve bir o kadar da şanslı hissetmeye alamet eder. Rüyada yeşil yorgan dikmek, insanların en zor zamanlarında başvuracakları ve kimin elinden çıktıysa onun ölmüşlerine dua edecekleri hem kullanışlı hem de fonksiyonel mallar üretmek anlamına gelir. Rüyada yeşil yorgan satmak, bir iyiliğe vesile olmak ya da aracılık etmek demektir. Rüyada yeşil yorgan satın almak, rüyayı gören kişinin kendisi adına yapacağı en hayırlı ve en doğru işlerden biridir.

Rüyada Yorgan Yanması

Rüyada yeni yorganın yanması, rüya sahibinin eksikliğinde çok zorlanacağı, zahmete düşeceği, mağdur olacağı bir duruma düşmesine işaret eder. Bu durum aynı zamanda kişi için cebinden çıkan paranın da yanması anlamına gelir. Rüyada eski yorganın yanması, var olan son kuruşun, son lokmanın ya da deyim yerindeyse son hırkanın da yitirilmesi nedeniyle yaşanacak zarurete, sıkıntıya ve fakirliğe delalet eder.

Rüyada Yatak Yorgan Yakmak

Rüyada gülerek ve eğlenerek yatak yorgan yakmak, yaşam şartlarının genişlemesine, artmasına, iyileşmesine, bu sayede daha fazla olanak sahibi olmaya, eskileri ve kullanışsızları atmaya yorulur. Rüyada üzülüp ağlayarak yatak yorgan yakmak, sevilen bir yerden, bir kimseden ya da kişinin kendisiyle bağdaştırdığı ve dolayısıyla da kendisi için özel olan bir eşyadan ayrılması ve bu durum karşısında yaşadığı hüzün ve keder demektir. Rüyada kirli yatak yorgan yakmak, rüya sahibi için utanç sayacağı bir durumdan kurtulması ve rahat etmesi anlamına gelir. Rüyada temiz yatak yorgan yakmak, telafisi olacak ve karşılanabilecek maddi bir kayıp yaşanması demektir.

Rüyada Yorgan Diktirmek

Rüyada tek kişilik yorgan diktirmek, rüyayı gören kişinin ailesinden bağımsız yani bireysel olarak girişeceği bir işe ya da alacağı bir karara delalet eder. Rüyada çift kişilik yorgan diktirmek, rüyayı gören kişinin aklında biri olduğuna ve geleceği onunla planladığına, yaşamını o insanla birleştirmek için çalıştığına yorulur. Rüyada bebek yorganı diktirmek, birisine hediye götürmek, müjde almak ya da evlat sahibi olmak istemek anlamına gelir. Rüyada yün yorgan diktirmek, büyük sözü dinlemeye, dede yadigârı mala ya da toprağa sahip çıkmaya veya eski bir kültürü yaşatmaya ve sürdürmeye yorulur.

Rüyada Kırmızı Yorgan Görmek

Rüya sahibinin görsel konularda çok bilinçli, dikkatli ve özenli olması demektir. Yani kişinin estetiğe çok düşkün olduğuna ve bu duygusunun çok geliştiğine alamet eder. Rüya sahibi bu yönde bir iş kurabilir ya da böyle bir işte çalışabilir. Örneğin, kuaför, makyöz, modacı olabilir ya da ressam, tasarımcı veya estetisyen olabilir. Rüyada kırmızı yorgan kaybetmek, bir yeteneği kullanmaya kullanmaya onun üzerinde kabiliyeti ve yeterliliği yavaş yavaş yitirmeye yani kişisel bir özelliği kaybetmeye işaret eder. Rüyada kırmızı yorgan yıkamak, bir huyuna, alışkanlığına ya da doğruya sıkı sıkı bağlı kalmak, onu hep canlı tutmak ve devam ettirmek anlamına gelir.

Rüyada Yorgan Yıkamak

Sağlık ve temizlik konusunda titiz ve bilinçli bir insan olmak demektir. Özellikle sağlığı çok önemsemeye, sağlığın kıymetinin farkında olmaya, genç ve güzel (yakışıklı) kalmak için düzenli bir yaşamı benimsemeye işaret eder. Rüyada çişli yorgan yıkamak, rüyayı gören kişinin çok şikayetçi ve muzdarip olduğu bir sorunu çözmesi ve ondan kurtulması demektir. Rüyada yıkanmış yorganı tekrar yıkamak, bir işte çok detaycı davranmaya bu nedenle onun gereksiz yere uzamasına ve sürüncemede kalmasına aynı zamanda maddi manevi külfet haline gelmesine neden olmaya yorulur. Rüyada büyük yorgan yıkamak, afiyette ve ağız tadı içinde olmak için ne gerekiyorsa yapmak ve her türlü cefaya katlanmak demektir.

Rüyada Beyaz Yatak Yorgan Görmek

Saadet anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin düşüncelerini, planlarını ve amaçlarını yerine getireceğine, özel hayatında mutlu olacağına, bedenen ve ruhen iyi olacağına, bunun da başarılarına olumlu yönde etki edeceğine ve yaşamının keyif içinde geçeceğine alamet eder. Rüyada beyaz yatak yorgan atmak, makam kaybetmeye, başarısızlığa düşmeye, geri planda kalmaya ve ilgi görmemeye yorulur. Rüyada beyaz yatak yorgan taşımak, geleceği kurmak adına şimdiden bir takım hazırlıklar yapmak ve girişimde bulunmak demektir.

Rüyada Yorgan Kesmek

Bir anlık öfkeyle atılacak adımların, yapılacak işlerin, söylenecek sözlerin ceremesini çekmeye ve bedelini ödemeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin rahatını, huzurunu, mutluluğunu kaçıracak ve kendisine fayda getiren bir kapının yüzüne kapanmasına ve onu kaybetmesine neden olacak bazı işler yapması anlamına gelir. Rüyada ipek yorgan kesmek, kolay ulaşılamayacak bir şansı umursamamaya, önemsememeye ya da bir zenginliği gözden çıkararak ondan vazgeçmeye delalet eder. Sahip olunan varlığın değerini bilmemeye yorulur.

Rüyada Ölünün Yorgan Dikmesi

Geçmişte bir günü hatırlamaya, konuşmaya, deyim yerindeyse birilerinin kulaklarını çınlatmaya ya anmaya alamet eder. Rüyayı gören kişinin çevresi için çok faydalı işler yapmış, iyiliksever bir kimseyi yadetmesine vesile olacak bir olayın yaşanması ve kişinin de eski günlere geri giderek duygulanması anlamına gelir. Rüyada ölünün yeşil yorgan dikmesi, davranışlarıyla, konuştuklarıyla, yaptıklarıyla ve hoşgörülü yaklaşımıyla yaşadığı topluma değer katan ve örnek olan bir kimsenin varlığı demektir. Rüyada ölünün beyaz yorgan dikmesi, çocuk sahibi olmak yolunda tedavi görmeye ve tıbbın bazı teknik ve uygulamalarından yararlanmaya işaret eder.

Rüyada Yorgan Yüzü Görmek

Evine, eşine, ailedeki sorumluluğuna ve evlatlarına bağlı bir kadının varlığına alamet eder. Bu kadın evin yönetimini üstlenerek eksiklerini giderir,  düzeni sağlar ve aileyi bir arada tutar ayrıca bundan son derece keyif alır çünkü bu kişi çok anaç ve evcimen kimsedir. Rüyada yorgan yüzü katlamak, tertip, nizam anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin her işinin her zaman planlı, programlı ve temkinli kimse olduğuna yorulur. Rüyada çiçekli yorgan yüzü görmek, zevk sahibi, şık, bakımlı ve kibar kimse olmak demektir. Rüyada desenli ve renkli yorgan yüzü görmek, ufku, algısı ve hayal dünyası geniş olmak sayesinde özel bir kimse olmaktır.

Rüyada Yorgan Silkelemek

Rüyada balkondan aşağı yorgan silkelemek, tatsızlıklardan, huzursuzluklardan, sorunlardan yani kısacası olumsuzluklardan ve uğursuzluklardan kurtulmaya ferahlamaya ve rahatlamak anlamına gelir. Rüyada evin içinde yorgan silkelemek, evdeki gergin ortamın, kötü enerjisinin, şanssızlığın, mutsuzluğun ve uğursuzluğun sürmesine neden olacak bir gelişmeye neden olmaya delalet eder.

Rüyada Yorgan Görmenin Psikolojik Yorumu

Yorgan, kullanışı ve gerekliliği ile hayatımızdaki en önemli ve en zaruri nesnelerden biridir. Bizi uzun soğuk kış gecelerinden korur. Yorgan bireyin kendisini sarıp sarmalayacak, onu düşünecek, her şeyi ile yakından ilgilenecek, ona kol kanat görecek bir kimseye ihtiyacı olduğunun ve kendisinin buna gereksinim duyduğunun bir işaretidir. Bu rüya bireyde ait olma, değer ve kabul görme güdüsünü yansıtır. Bir de bireyin hayatındaki vazgeçilemez insanlar ve kendisi için manevi değeri çok yüksek objelerin olduğu anlamına gelir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: , ,