RuyaTabirleri.com

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada yumurta görmek, genel anlamı itibarı ile hayırlı işlerin olacağı manasına gelmektedir. Rüya tabircilerine göre rüyada yumurta görmek, mevcut durumdan bir üst kademeye yükselmek, mutluluk, huzurun artması ve evlenip hayırlı bir izdivaç gerçekleştirmek manalarına gelmektedir.

Yumurtanın görülme şekline göre rüya tabiri

Rüyada yumurta yemek

Rüyada yumurta yemek iş hayatın çok iyi yerlere gelineceğine delalet eder. Eğer rüyada yumurtayı pişirip yiyorsanız. Yaptığınız bir işte vereceğiniz kararlar ışığında başarılı bir yükseliş göstereceksiniz. İşiniz olgunlaşacak ve yeni ufuklara açılacaksınız. Yeni iş deneyimlerine yatırım yapacaksınız.

Rüyada yumurta pişirmek

Eğer yumurta pişirme işini kendiniz yapıyorsanız, girdiğiniz işte başarılı olacağınız manasına geliyor. Bu iş ile birlikte büyük karlar sağlayacaksınız.

Eğer rüyanızda bir başkasının yumurta pişirdiğini görüyorsanız, o kişinin sizin patronunuz olduğu, işinde çok başarılı olacağı ve sizinde bu başarıdan pay alacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada yumurta almak

Rüyada yumurta görmek genel anlamı itibarı ile hayırlı işlerin vesile olması manasına gelmektedir. Rüyada yumurta almak da yine aynı şekilde iyiye delalet etmektedir. Yumurta almak, para ve değerli eşyaların toplanması, evinizde ve işinizde bolluğun ve bereketin artmasına delalet eder. Eğer yumurtayı alan kişi bekar bir kişi ise bu onun mutlu bir izdivaç gerçekleştirmesi manasına gelir. Eğer kümes içerisinden yumurta topladığınızı görüyorsanız. Çalıştığınız şirkete büyük paralar kazandıracaksınız demektir.

Rüyada yumurta sarısı görmek

Rüyada yumurta sarısı görmek ile ilgili rüya tabircileri tarafından birçok söylem bulunmaktadır. Rüyada yumurta sarısının görünmesi hayra yorumlanır. Eğer yumurta sarısını gören evli bir bayan ise çocuk doğuracağı anlamına gelir. Eğer bu kişi işsiz işe çok para kazandıran bir işe gireceğine dalalet ederken, bekar bir kişinin yumurta sarısı görmesi, o kişinin bir kişi ile tanışacağı ve hayırlı bir izdivaç gerçekleştireceği manasına gelmektedir. Yumurta sarısının döküldüğünü görmek ise ele geçen bir fırsatın kaçırıldığı manasına gelir.

Rüyada yumurta toplamak

Rüyada yumurtanın toplandığını toplamak yanında çalıştığınız işvereninize büyük paralar kazandıracağınız manasına geliyor. Bu yolla sizinde bir üst mertebeye yükseleceğiniz ve önünüzün açılacağı manasına geliyor. Başka yorumlara göre rüyada yumurta toplamak, doğru kararlar verdiğiniz ve bu kararlar sayesinde mutlu olacağınız manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada yumurta soymak

Rüyasında yumurta soyan kişi eşyaya erişecek manasına gelir. Çok istediği malı alacak ve mutluluğa erişecektir. Yumurtanın sarısı altın manasına gelmektedir. Yumurtayı soyarak sarısını gören kişi çok büyük bir servete konacaktır. Yumurtanın beyazı ise gümüş manasına gelmektedir. Yumurtayı soyup beyazını gören kişi ise küçük çapta bir paraya sahip olacaktır.

Rüyada yumurta kırılması

Rüyada yumurta görmek ile ilgile yorumların bekli de hepsi olumludur. Ama rüyada yumurta kırılması görmek hiç iyi bir şeye delalet etmez. Evli ve çocuklu bir kadın veya erkek rüyasında yumurta kırıldığını görüyorsa, çocuğunun vefat edeceği manası ortaya çıkar. Eğer bakire bir kadın rüyasında yumurta kırıldığını gördüyse, bekaretini kaybedeceği manası ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda yumurta kırılması elde olan bir varlığın kaybedilmesi ve ticaret yaşamında yüksekten aşağı bir düşüş yaşanmasına delalet eder. Eğer yumurta çatlamış ise hayatta yaptığınız bir hatanın varlığından bahsedilmektedir. Bu yolla sizin o hatayı telafi etmeniz beklenmektedir.

Rüyada yumurta çalmak

Rüyada yumurta çalmak elde edilen bir başarının kendi elleri ile başarısızlığa itilmesi anlamına gelir. Yine rüyada yumurta çaldığını gören kişi geçmişte yaptığı bir haksızlığı ya da işverenine yaptığı bir hainlik manasına gelir. Eğer birinin sizin fol den yumurta çaldığını görüyorsanız, bir kişinin size ihanet ettiğini ve yakınınızdan biri olacağının büyük ihtimal olduğu manası çıkar.

Rüyada yumurta beyazı görmek

Rüyada yumurta beyazı görmek kişinin şu anki mertebesinden bir üst mertebeye atlayacağı manasına gelmektedir. Yumurta beyazı gümüşe delalet eder. Gümüş ne zengin ne de fakir manasına gelir. Yani orta düzeyde bir yükselme yaşanacağı düşünülmektedir.

Rüyada yumurta aramak

Rüyada yumurta arayan kişi mutluluğu aradığı ve en yakın zamanda mutluluğu bulacağı manasına gelir. Eğer çocuğu olmayan biri yumurta arıyorsa yakında çocuğu olacağına delalet eder. Eğer işsiz bir rüyasında yumurta arıyorsa kısmetinin yakın olduğu ve mutlu olacağı bir işi bulacağı manası ortaya çıkar.

Rüyada yumurta akı görmek

Rüyada yumurta akı görmek Elde olan bir birikimin bir ihtiyaç için harcanacağı manasına gelir. Rüyada yumurta akı görmek ile ilgili diğer bir yorum da evden mevcut imkanların eskisinden daha kötü olacağı bu sebeple birikim yapılması gerektiği manasına gelir. Başka yorumculara göre rüyada yumurta akı görmek, ferahlıktan sıkıntılı bir duruma düşmeye ve artık eski rahat günlerin biteceğine delalet eder.

Rüyada yumurta düşürmek

Rüyada yumurta düşürmek eldeki bir varlığın yok olmasına işarettir. Bir anne rüyada yumurta düşürüyor ise çocuğunun öleceği anlamı ortaya çıkmaktadır. Eğer çalışan bir kişi rüyasında yumurta düştüğünü görmüş ise elindeki bir imkanın kaçtığının ve işinin riske gireceği manası ortaya çıkmaktadır. Eğer bekar bir kadın veya erkek elinden yumurta düşürmüş ise kısmeti kapanmıştır demektir.

Rüyada yumurta doğurduğunu görmek

Rüyada yumurta doğurduğunu görmek çocuk, mal ve evliliğe yorumlanır. Eğer kişi evli ve çocuğu yok ise çocuğa delalet ederken, fakir ise zengin olacağına ve mallarının atacağına delalet eder.Eğer bekar ise mutlu olacağı bir izdivaç’a delalet eder. Eğer ticaret ile uğraşan bir kişi yumurta doğurduğunu görmüş ise mallarının artacağı ve çok başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada yumurta dizmek

Rüyada yumurta dizmek dağınık olan ailenin birleşeceği manasına gelir. Ayrıca rüyada yumurta dizen kişinin dağınık yaşantıdan düzenli bir yaşantıya geçeceği bekar ise evleneceği ve düzenli bir yaşantıya sahip olacağına delalet eder.

Rüyada yumurtadan civciv çıkmasını görmek

Rüyada yumurtadan güzel bir civciv çıktığını görmek hayatınızda çok güzel değişiklikler olacağına delalet eder. Aynı zamanda erken yaşta evlenip hayata atılmak ve hayatı erken anlamak manasına gelir. Eğer bu civcivi elinize alıyorsanız ve seviyorsanız, çocuğunuzun olacağı manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek kısmetli bir işe atılmaya ve bolluk içinde yaşamaya delalet eder.

Rüyada birine yumurta atmak

Rüyada birine yumurta attığınızı gördüyseniz, yaptığınız olumsuz bir davranıştan ötürü birilerinin sizden intikam alacağı manası ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda işveren iseniz yaptığınız haksızlıklardan ötürü elinizdeki varlığın azalacağı manası ortaya çıkmaktadır. Eğer bir yönetici iseniz yaptığınız uygulamaların hatalı olacağı manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada renkli yumurta görmek

Rüyada kırmızı renkli yumurta görmek yangın çıkmasına, ölüme ve büyük felaketlerin ortaya çıkacağı manasına gelmektedir. Rüyada siyah yumurta görmek başınıza çok kötü bir hadisenin geleceğine delalet etmektedir.

Rüyada büyük yumurta görmek

Rüyada büyük yumurta görmek bol kısmete ve kazanca delalet eder. Aynı zamanda yaptığınız bir yatırımın meyvesini fazlasıyla alacağınız ve bu yolla kazancınızı daha da arttıracağınız manasına gelmektedir.

Rüyada Yumurta Görmek Psikolojik Analiz

Rüyada yumurta görmek genel olarak olumlu manalara gelmektedir. Çok geniş bir alana hitap ettiği için çok karışık anlamları bünyesinde bulundurmuş olsa da yumurta görmek kısmete, bolluğa, berekete, zenginliğe ve mutluluğa işarettir. Yumurtanın bütünlüğünün zarar görmediği, yapısının bozulmadığı ve bol olduğu durumlarda sürekli bir yükselişe ve olumluluğa yorumlanırken, kırıldığı, çalındığı, çatladığı durumlarda ise olumsuzluklara ve felaketlere yorumlanmaktadır.

İnsanlar hayatta bazı kavramlara hasret duyarlar. Bunlardan bazıları çocuk, ev alma, evlenme, mal sahibi olma gibi kavramlardır. Bunlara hasret yaşayan insanlar gördükleri yumurta rüyaları ile bir nebze umutlanırlar. Çünkü rüyaların gerçeğe dönüşmesini tecrübeleri ile sabitleyen birçok insan vardır. Rüyada görülen yumurta kırılması ve çatlaması ise yapılan hataların gün yüzüne çıkması ve insanların vicdanları ile baş başa kalmasını sağlar. Rüyalar insanların bilinçaltının dışa vurulmuş şeklidir. Bu yolla aslında vicdanının nelere yol açtığını da ortaya çıkarmaktadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Yumurta Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Öz (11 Ekim 2014 saat: 07:49)

  Rüyamda çok büyük ve çukur bir koli içinde bembeyaz yumurtalar gördüm.
  Kahvaltı yapmak için İçlerinden seçtim. Seçtiklerimden
  Bir tanesi neredeyse normal boyutyn üç katı büyüklükteydi.
  Sonra yumurtayı pişirecek kişi kırarken yanında bulundum.
  İçine bakmışız birlikte.
  Seçerken ve kırarken yanımdaki kişi birlikte iş yaptığımız kişiydi.
  Yorumunuzu rica ederim

 2. muhammed (10 Mayıs 2014 saat: 11:02)

  Merhaba, rüyam şöyle idi. Bir dikdörtgen kapta, en az 20 tane sarı yumurta vardı. Hepsi güzeldi, sağlamdı. Birden önümdeki bir yumurtanın farklı oldugunu gördüm. Altından çatladı. Sonra o yumurtayı elime aldım. Soydum ve içine bakınca sarı yerine siyah oldugunu gördüm. Yemeye başladım. Yarısını yedim. Tadı çok garipti. Rüya böyle bitti. Gerçek hayatta bir sure yumurta yemeyeceğim bu duruma göre. Yorum istiyorum.

 3. asel uysal (05 Mayıs 2014 saat: 21:59)

  Tanimadigim bir kac erkek yerde oturmus birtanesi yumurta kiriyor pisirmek icin digerleride o yumurta kiran beyin yaninda oturuyorlar,ona bakiyorlar hatta birisiyumutlalari veriyor diyeride kiriyor.benimde dikkatimi cekiyor ve yumurtalarin pis kirli oldugunu goruyorum yumurtayi kiran adama yikanmadan kirilan yumurtalarin haram olacagini soyluyorum fakat adam bana hic birsey soylemiyor ama yikamadigina pisman olur gibi oluyor.

 4. sevda (19 Nisan 2014 saat: 11:23)

  Ben de bi anda 3 yumurtanin kirik oldugunu gordum ve tam dokulup yarilmadan elime bi tas alip icine koyuyordum icimden de hem kimse gormesin yere dusurdugumu hem de pisiririm yine de diyedusunuyordum…ayni ruyanin icinde oglumla bi akrabami goruyordum oglumun eline yiyecek bi sey veriyordu ve ben de ona soyle dua ediyordum. Allah diger cocuklarini sana bagislasin allah bi daha evlat acisi gostermesin sana diye soyleyip yanindan ayriliyordum..acaba ogluma bisey olur mu???

 5. gamze (16 Nisan 2014 saat: 14:25)

  rüyamda arkadaşımla birlikte yumurta almaya çıktık yumurtalar kocaman bi kolinin içinde ama biri öyle böyle değil çok büyük bi kaçtane alıyorum sonra biri gözüme çarpıyo öbürlerinden biraz daha büyük tam onu alıcam kırılıyor sonra o çok büyük olana elimi uzattım o da kırıldı böyle içinden bir sürü yumurta döküldü sonra arkadaşım hep beni suçladı sen kırdın diye

 6. bahar (31 Mart 2014 saat: 08:25)

  Ruyamda erzak dolu bir poşet buldum hepsi benimmis küçük bir kolide yumurta vardı içlerinde bu erzaklarin hepsiyle buzdolabini doldurdum yumurtalari koyacakken sadece birtanesi elimden dustu ve kirildi ben de çok dert etmedim digerlerini yerlestirdim. daha sonra eski ve yeni birkac demlik vqrdi bu yumurtalari kaynatmak icin onlardan birini elime aldim fakat icinde maya mi yoksa badka bir sey mi billmiyorum bir toz vardi. Bazi demlikler eskiydi ve yeni demliklerde vardi.

 7. esra (03 Ocak 2014 saat: 08:22)

  Biri bana üç adet soyulmus yumurta getirdi.pismisti.birini yedim sonra diger ikisinin icinde ucer adet civciv gordum golge gibiydiler.sonra onlar hareket ettiler ve benm yedigim yumurtayi dusunerek midem bulandi.ölmesinler diye soguk suya koydum ama iki yumurtann icindeki ücer adet civcivde yumurtanin acilmasiyla suya dustu boguldular.yumurtalar bana getirildiginde soyulmustu icleri gorunen seffaf pembemsi renkteydileR.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,