RuyaTabirleri.com

Rüyada Zikretmek

Rüyada zikretmek, rüyayı gören kişinin, zikrettiği ya da aklından geçirdiği eş, dost ya da akrabası ile bir araya geleceğine ya da bu kişiden uzakta bir yerde oturmasına rağmen haber almasına tabir edilir. Aynı zamanda, uzak bir yerdeki kişiye özlem duyulduğuna delalet edilir.

Rüyada Allah’ı Zikretmek

Rüyada allah’ı zikretmek, rüya sahibinin, iş hayatında yapacağı çok yeni ve güzel çalışmalar ile yöneticileri tarafından üst mevkilere terfi etmeye ve daha iyi şartlarda hayat yaşamaya yorumlanır. Ayrıca, çekemeyenlerden ve düşmanlardan gelebilecek belalardan ve kötülüklerden kaçmaya ve çıkan dedikodulardan kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada Allahu Tealayı Çok Zikretmek

Rüyada allahu tealayı çok zikretmek, iş hayatında ve aile hayatında yaşanan sıkıntıların çok kısa sürede ortadan kalkacağına ve çok mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine delalet edilir.

Rüyada İyi Şeyleri Anmak

Rüyada iyi şeyleri anmak, rüyayı gören kişinin, yaptığı işler ile çok güzel çalışmalar yapacağına ve çok para kazanıp hayır için kullanacağına ve bolluk bereket içinde yaşayacağına işaret edilir.

Rüyada Allahu Tealayı Hürmetle Zikretmek

Rüyada allahu tealayı hürmetle zikretmek, rüyanın yorumu Allahın hangi adı ile göründü ise onunla birlikte yapılır.

Rüyada Zikri Unutmak

Rüyada zikri unutmak, rüya sahibinin, hayatında yaşayacağı kötü günlere, bir anda ortaya çıkacak sıkıntılara ve türlü belalarla uğraşmak zorunda kalmaya tabir edilir.

Rüyada Zikir Yapan Topluluk Görmek

Rüyada zikir yapan topluluk görmek, insanların yaşadıkları bölgeye daha iyi bakarak ve daha temiz tutarak çok daha iyi ve çok daha sağlıklı bir ortama kavuşup güzel ve sağlıklı bir hayat geçireceğine yorumlanır.

Rüyada Zikir Meclisinde Bulunmak

Rüyada zikir meclisinde bulunmak, iş hayatında ve aile hayatında  çok kötü ve kendini beğenmiş insanlarla arkadaşlık yapmaya yorulur.

Rüyada zikretmek, kişi için en güzel, hayırlı rüyalar arasında olduğu gibi, manevi dünyanın zenginliğine, geniş ve alçak gönüllü olmaya, insanların gönlünde takdir kazanmaya ve herkesin sevdiği biri olmaya alamettir. Allah’ın sevdiği kulları arasında olunduğunu müjdeleyen rüya, tüm yaşamını inancına uygun, İslamiyet’e dair kuralları gözeterek kuran rüya sahibinin kederlerinde bile isyan etmediğini, üzüntüsünü de mutluluğunu da Allahtan geldiğini düşünerek kabul ettiğini bildirir. Vakur ve tevekkül içinde hareket etmenin, asla günaha yanaşmamanın, doğru, dürüst ve iyilikle dolu bir hayat kurmanın ifadesidir. Hayırlı insanlarla görüşmek, evlatlarını en doğru şekilde yetiştirmek, paraya, mala değer vermemek ve maneviyatını güçlendirmek demektir. Salih insanlarla görüşecek olan rüya sahibinin evlendiği kişinin de kendisiyle benzer karakter yapısına sahip olduğunu, huzur dolu bir aile hayatları olacağını ve rızıklarının kesilmeyeceğini delalet eder.

Rüyada Kalabalıkla Zikretmek

Allah için kalabalıkta çekilen zikir, görülen herkesin hayatında sıkıntıların kalmayacağına, her işin sonunda mutlu olmaya alamet eder. Kişinin yaşantısına olumlu katkılarda bulunacak hayırlı bir topluluğa katılmak yahut böyle bir yerden davet almak demektir. Rüyayı görenler için pek çok hayırlı kapının açılacağını, her türlü zararlı, kötü alışkanlıktan kurtulacağını da müjdeler. Dini konularda yetersiz bilgi sahibi olan kişilere el uzatan bilge tanıdıklar vasıtasıyla İslamiyet hakkında daha doğru bilgiler edinmeye ve kendini geliştirmeye de yorumlanır.

Rüyada Zikir Halkası Görmek

Mertebe atlamak demektir ki özellikle kişinin bağlı bulunduğu bir toplulukta artık sözü geçen, bilge biri haline geleceğini, başkalarının kendisine fikir soracağını, yanlış yapan insanları doğru yola getirmek için çaba göstereceğini tabir eder. Zikir halkası doğru yaşamak, inancını öne çıkarmak ve her işi Allah rızası ile yaparak maneviyatını güçlendirmek, sevap kazanmak ve Allah katında sevilen bir kul olmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Zikretmenin Psikolojik Yorumu

İnancına bağlı kimselerin yaptıkları en küçük yanlışta dahi vicdanen rahatsızlık içine düştüklerini ve sürekli olarak bu hatayı telafi etmek istediklerini, manevi açıdan güçlü duygulara sahip olduklarını tabir eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: